ContextLogic varlıkları 173 milyon dolara Qoo10’a satıldı

ContextLogic varlıkları 173 milyon dolara Qoo10’a satıldı

SAN FRANCISCO – Wish e-ticaret platformuyla tanınan ContextLogic Inc. (NASDAQ: WISH), Wish platformu da dahil olmak üzere işletme varlıklarının ve yükümlülüklerinin birçoklarını yaklaşık 173 milyon dolar nakit karşılığında Asyalı e-ticaret şirketi Qoo10’a satmak üzere bir muahede imzaladı. 2024’ün ikinci çeyreğinde tamamlanması beklenen işlem, ContextLogic Yönetim Kurulu tarafından onaylandı ve şirketin 9 Şubat 2024’teki kapanış pay senedi fiyatına nazaran %44’lük bir primi temsil ediyor.

Satışın akabinde ContextLogic, işletme masrafları azalmış ve borçsuz bir bilançoya sahip halka açık bir kuruluş olarak yoluna devam edecek. Şirket, hissedarlara yarar sağlamak için yaklaşık 2,7 milyar dolarlık Net İşletme Ziyanı (NOL) ve kimi elde tutulan varlıklardan yararlanmayı planlıyor. Yönetim Kurulu, bu vergi varlıklarının kıymetinin paraya çevrilmesine yardımcı olacak bir finansal sponsor için fırsatları değerlendiriyor.

Yönetim Kurulu Lideri Tanzeen Syed, NOL’leri korurken işletme varlıklarının satışının hissedar kıymetini en üst seviyeye çıkarmanın en düzgün yolu olduğunu vurguladı. ContextLogic CEO’su Joe Yan, Wish’in Qoo10’a entegre edilmesinin müşteri tecrübesini geliştireceği ve eser tekliflerini genişleteceği konusunda optimist olduğunu tabir etti.

Qoo10’un CEO’su Young Bae Ku, satın almanın tüccarlar için daha büyük bir muvaffakiyete ve tüketiciler için gelişmiş bir global pazara yol açacağını öngörüyor. Birleşik platform, hudut ötesi e-ticaret fırsatlarından yararlanmayı hedefliyor.

ContextLogic, NOL’lerini kullanma kabiliyetini korumak için bir vergi avantajı muhafaza planı benimsemiştir. Bu plan, şirketin A sınıfı ismi pay senedinin tedavülde olan her bir payı için 22 Şubat 2024 tarihi itibariyle kayıtlı hissedarlara bir imtiyazlı pay satın alma hakkı vermektedir. Bu haklar, planda belirtilen belli şartlar altında kullanılabilecektir.

Şirket, süreci tartışmak için bir konferans görüşmesi ve web yayını düzenleyecek ve analistlerin ve hissedarların bir Soru-Cevap oturumuna katılmasına müsaade verecek.

Bu haber ContextLogic Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanılarak hazırlanmıştır.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR