ConstitutionDAO, Operasyonları Kapatacak ve Geri Ödeme Yapacak

ConstitutionDAO, Operasyonları Kapatacak ve Geri Ödeme Yapacak

ConstitutionDAO Kendine Yeni Bir Yol Arıyor

Beş günlük belirsizlikten sonra, merkezi olmayan özerk kuruluş ConstitutionDAO bugün operasyonları kapatacağını, Discord topluluğunu salt okunur hale getireceğini ve Juicebox finansman portalını yalnızca katkıda bulunanların geri ödeme talep etmesi için açık bırakacağını duyurdu.

ConstitutionDAO web sitesi şimdi “Bu projenin rotasını tamamladığına inanıyoruz” diyor.

DAO, bu ayın başlarında, 18 Kasım’da Sotheby’s tarafından açık artırmada satılan ABD Anayasası‘nın nadir bir kopyasını satın almak amacıyla kuruldu. DAO, 45 milyon doların üzerinde para toplamasına rağmen, açık artırmayı kazanamadı ve kripto karşıtı Citadel‘e kaybetti. DAO’nun ana katkıda bulunanları teklif stratejisini ve hatta DAO adına kimin teklif verdiğini bildirmediği için birçok gözlemci açık artırma sırasında hayal kırıklığına uğradı.

Bugün, DAO temsilcileri Discord ve Twitter’da bazılarının önerdiği gibi 17.000’den fazla katkıda bulunan topluluğu yeni bir projeye dönüştürmek için bant genişliğine sahip olmadıklarını paylaştı.

Bir DAO temsilcisi Discord aracılığıyla, “Devam eden bir projeyi inşa etmenin ve sürdürmenin, doğru şekilde yapmanın teknik ve idari gereklilikleri göz önüne alındığında, çekirdek ekip olarak destekleyebileceğimiz bir şey olmadığını belirledik” dedi.

Topluluk, müzayede kaybından bu yana huzursuzluk içindeydi ve Discord sunucusundaki birçok vokal DAO’nun geleceği için önerilerde bulundu. Yenilginin ardından, bazı katkıda bulunanlar hemen geri ödeme talep ederken, diğerleri geri ödenmek için Ethereum gas ücretlerini tekrar ödemek istemedi ve bunun yerine DAO’nun bu parayla başka bir şey yapmasını tercih etti.

DAO’nun ana katkıda bulunanları, devralmak ve grubun geleceğine öncülük etmek için iki yeni lider atadığında, hafta sonu bir an için işler umut verici görünüyordu. Ama şimdi ConstitutionDAO, satın alamadığı belge gibi geçmişin bir kalıntısı olacak.