CommBank Ceo’su: “Kripto Paralara Katılmada Büyük Riskler Görüyoruz”

CommBank Ceo’su: “Kripto Paralara Katılmada Büyük Riskler Görüyoruz”

Avustralya’nın en büyük bankalarından birinin CEO’su kripto para birimine katılmamanın risklerinin, doğal piyasa riskinden “daha ​​büyük” olduğunu söylüyor.

Bitcoin.com tarafından hazırlanan bir rapora göre, Commonwealth Bank of Australia CEO’su Matt Comyn kripto varlıklara yönelik görüşünü açıkladı.

Yönetici, Sidney’deki Bloomberg Televizyonu ile yaptığı röportajda, kripto varlıkları “çok değişken ve spekülatif” olarak nitelendirdi, ancak finansal kurumların büyüyen sektöre dahil olması gerektiğini belirtti ve ekledi:

“Kripto Paralara katılmanın risklerini görüyoruz, ancak katılmamanın daha büyük risklerini görüyoruz.”

Comyn, bankasının “varlık sınıfının kendisi hakkında bir görüşü olmadığını” açıkladı ve kriptonun değişken olduğunu kaydetti.

Bununla birlikte, Bitcoin’in ana akım olarak benimsendiğini ve blok zinciri teknolojisinin gelecekte ayrılmaz hale gelmesinin muhtemel olduğunu da açıkladı:

Sektörün ve teknolojinin yakın zamanda ortadan kalkacağını da düşünmüyoruz. Bu yüzden bunu anlamak istiyoruz. Riskler konusunda doğru açıklamalarla müşterilerimize rekabetçi bir teklif sunmak istiyoruz.


Comyn, bankaların merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) “uygulanabilirliğine” ve ne gibi faydalar sağlayabileceğine baktıklarını açıkladı.

Bankasının CBDC’lerin geliştirilmesine katılmak istediğini belirtti ve Avustralya’nın dijital varlıkların geleceğinin farklı versiyonlarını denemesinin “önemli” olduğunu söyledi.