Colorado, Vergi Ödemeleri için Bitcoin’i (BTC) Kabul Eden İlk Eyalet Olacak

Colorado, Vergi Ödemeleri için Bitcoin’i (BTC) Kabul Eden İlk Eyalet Olacak

Colorado Valisi‘ne göre, vergi ödemeleri için kripto varlıklarını kabul eden ilk ABD eyaleti Colorado olacak.

CNBC ile yaptığı bir röportajda Vali Jared Polis, Centennial Eyaleti vatandaşlarının 2022 ortalarında devlet vergilerini ödemek için dijital varlıkları kullanabileceklerini söyledi.

Polis ayrıca, devletin hükümetle ilgili diğer ücretler için de kripto ödemelerini kabul etmeyi planladığını söyledi.

“Bu yaza kadar, çok yakında, eyalet vergileriyle ilgili tüm amaçlarımız için kriptoyu kabul etmeyi umuyoruz ve ardından bunu bir ehliyet ya da avlanma ruhsatı kadar basit olabilecek şeyler için tüm eyalet hükümetine yaymayı planlıyoruz.”

Eyalet, ödemeler için kripto paraları kabul edecek olsa da Polis’e göre, çok değişken oldukları için şu anda herhangi bir kripto para tutmayı planlamıyorlar. Devlet tarafından ödeme olarak alınan herhangi bir kripto, gerçek zamanlı olarak USD‘ye dönüştürülecek.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: x2y2, OpenSea’ye Vampir Saldırısı Başlattı

“Kripto para birimleri de dahil olmak üzere menkul kıymetlerin dalgalandığı bir piyasaya maruz kalma işinde olamayız.

Masraflarımız hala dolar cinsinden. Geleceğin ne getireceğini asla bilemezsiniz; ancak tüm harcamalarımız dolar cinsinden, bütçemiz yasama organı tarafından dolar olarak onaylandı. Bu nedenle ödemeler için kripto kabul etmekten bahsettiğimizde, amaçlarımız için tekrar dolara çevrilecekler.”

Colorado sakinlerinin vergilerini geçen yıl kriptoda ödeyebilmeleri gerektiği fikrini ilk kez ortaya atan Polis, eyaletteki bazı şehirlerin Miami ve New York‘un izinden gidebileceğini ve kendi CityCoin‘lerini yaratabileceğini söylüyor.

“Devlet tarafından oluşturulan dijital belirteçlerin eyalet rezerv amaçları için kullanılmasına etkin bir şekilde izin verecek bir dijital belirteç yasa tasarısı peşinde koşan eyalet senatörü Chris Hanson’a sahibiz.”