HaberlerKripto Para Haberleri

Colin Wu, Çin’in Kripto Paralar Üzerindeki Baskısının Altında Farklı Bir Sebep Olabileceğini Düşünüyor

Tecrübeli gazeteci, kripto para yaptırımlarının kara para aklama karşıtı uygulamalarla hiçbir ilgisi olmadığını iddia ediyor.

Çin’deki kripto para gelişmelerine dair önemli bilgiler aktaran ünlü gazeteci Colin Wu, ülkede kripto para birimlerine karşı devam eden yaptırımları ele aldı.

Wu, sosyal medya platformu Twitter’dan yaptığı paylaşımda Çin medya kuruluşu Caixin’in görüşlerini paylaştı. Ona göre, Caixin, yerel hükümet yetkilileri için en çok tanınan bir kaynak.

Caixin konuşmacıları, kripto para birimlerine yönelik devam eden baskının Çinli yetkililerin çevresel uygulamalarına atfedilmesi gerektiğini belirtti.

Çin’de kripto para PoW madenciliği artık hoş karşılanmıyor. Bitcoin (BTC), yüksek enerji tüketimi ve kayda değer bir karbon ayak izi nedeniyle yaygın olarak eleştiriliyor.

Colin Wu‘nun takipçileri bu yaklaşıma karşı çıktılar ve Çin’deki düzenleyici saldırıların arkasında daha güçlü bir katalizör olabileceğini iddia ettiler.

Daha önce de Galaxy Digital kripto para şirketinin kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz benzer görüşleri paylaşmıştı.

Wu, yaptığı paylaşımda ”Madenciliği temizlemek, ABD’nin Çin’i Bitcoin hash oranında yenmesini sağlayacak. Caixin‘in görüşleri, Çin hükümetinin bunu umursamadığını gösteriyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu