HaberlerKripto Para Haberleri

Coinbase, Kripto Para Veri Toplama Şirketi Zabo’yu Satın Alıyor

Coinbase, açıklanmayan bir meblağ karşılığında kripto veri toplayıcı Zabo'yu satın alıyor.

Kripto borsa operatörü Coinbase, finansal hizmet firmalarının kripto borsaları, cüzdanları ve protokolleriyle bağlantı kurmasını sağlayan bir kripto veri toplayıcı olan Zabo’yu satın alacacağını duyurdu.

Zabo, satın alma işlemini Çarşamba günü duyurdu ve kriptoyu ana akım haline getirme misyonunu ilerletmek için Coinbase’e katıldığını söyledi.

Zabo, anlaşmanın finansal şartlarını açıklamadı, ancak kurucu ortak Alex Treece, Coinbase’in Zabo’yu sadece personeli için değil hizmetleri için satın aldığını söyledi.

2018 yılında kurulan Zabo, finansal uygulamaların kullanıcıların kripto hesaplarıyla bağlantı kurmasını sağlayan API’ler veya yazılımlar sağlar. Zabo’nun teklifleri, uygulamaların kullanıcıların geleneksel banka ve aracılık hesaplarıyla bağlantı kurmasını sağlayan Plaid ile karşılaştırılabilir.

Zabo ile kullanıcılar herhangi bir kripto borsasına veya cüzdanına bağlanabilir ve bakiyelerini ve işlem geçmişlerini takip edebilir. Bu da onlara vergi hesaplamalarında ve toplam net değerlerini izlemelerinde yardımcı olabilir.

Treece, Coinbase anlaşmasının bu ayın sonuna kadar tamamlanmasının beklendiğini söyledi. Zabo’nun hizmetlerinin Coinbase’e aktarılıp aktarılmayacağını veya Zabo’nun bağımsız olarak çalışmaya devam edip etmeyeceğini söylemeyi reddetti. Ancak Zabo’nun 10 kişiden oluşan tüm çekirdek ekibinin Coinbase’e taşındığını dile getirdi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu