Finans HaberleriHaberler

Coinbase ve Bank of America, Paxos’un Finansman Turuna Katıldı

Şirketin finansman turuna, FTX dahil olmak üzere diğer birçok stratejik yatırımcı dahil oldu.

ABD’nin önde gelen bankalarından Bank of America, Coinbase Ventures, Founders Fund ve FTX kısa süre önce blockchain altyapı platformu olan Paxos’un D Serisi finansman turuna katıldı.

Resmi bir duyuruya göre, Paxos 2.4 milyar dolarlık bir değere ulaştı. Bugüne kadar, şirket 540 milyon dolarlık yatırım aldı. Nisan 2021’de Paxos, PayPal Ventures ve Mithril Capital gibi önceki yatırımcıların katılımıyla Oak HC/FT liderliğindeki bir finansman turunda 300 milyon dolar topladı.

Mayıs 2021‘de Bank of America, ABD hisse senedi takas sistemine daha fazla şeffaflık ve verimlilik getirmek için tasarlanmış özel, izinli bir blok zinciri altyapı çözümü olan Paxos Uzlaşma Hizmetine dahil oldu.

Paxos, küresel finans sektöründe blockchain teknolojisinin benimsenmesini artırmak amacıyla 2021‘de birkaç ortaklık kurdu. Şirketin Londra, New York ve Singapur’da ofisleri bulunuyor.

[affiliate_news2 id=”4494″]

Bank of America, Coinbase, FTX ve Founders Fund’ın şirketin D Serisi finansman turuna yatırım yapması hakkında yorum yapan Paxos CEO’su Charles Cascarilla şunları söyledi:

“Teknolojik bir dönüşümün başlangıcındayız. Küresel finansal sistemi yeniden platform haline getirmek için yeni piyasa altyapısına ihtiyaç var. Paxos, açık, erişilebilir ve dijital bir ekonomiyi kolaylaştıracak düzenlenmiş altyapıyı oluşturmak için yenilikçi teknolojiyi kullanıyor. Kurumsal çözümlerimizi büyütmekten heyecan duyuyoruz.”

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu