HaberlerKripto Para Haberleri

Coinbase, Finans Devi Mitsubishi UFJ Oratklığıyla Japon Pazarına Giriyor

Coinbase, Japonya'da kripto para borsası başlatıyor.

Popüler kripto para borsası Coinbase Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto para ticaret hacimlerine göre en büyük pazarlardan birinde küresel stratejisinin bir parçası olarak Coinbase Japan‘ı piyasaya sürdüğünü söyledi.

Borsa, Ekim 2019‘da Japonya’nın finansal düzenleyici kurumu olan Finansal Hizmetler Otoritesi’nden (FSA) lisans onayı istediğini bildirmesiyle bir süredir Japon pazarına odaklanmıştı .

Firmadan yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Küresel stratejimiz doğrultusunda, Japonya’da yerel düzenlemelere tam uyumlu, kullanımı en kolay ve en güvenilir borsa olmayı hedefleyeceğiz. Bu nedenle, 40 milyon Japon müşteriye hizmet veren Japonya’nın en büyük bankalarından biri olan MUFG ile ortaklığımızı duyurmaktan da heyecan duyuyoruz.”

Yapılan açıklamaya göre, Tokyo merkezli MUFG ile yapılan ortaklık, bankanın Japonya’daki Coinbase müşterileri için MUFG Quick Deposit adlı hızlı bir fiat açma ve kapama rampası sağlayacak.

Borsa, başlangıçta en büyük beş kripto para için alım satımı destekleyeceğini ve önümüzdeki aylarda daha fazla kripto parayla ticaret hacmini arttıracağını dile getirdi.

Coinbase, gelişmiş ticaret ve kurumlar için mevcut küresel hizmetlerinin diğer yerelleştirilmiş sürümlerini başlatmayı planladığını ifade etti.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu