Coinbase, GAO’nun kripto para ve yaptırımlardan kaçınma konusundaki bulgularına itiraz ediyor

Coinbase, GAO’nun kripto para ve yaptırımlardan kaçınma konusundaki bulgularına itiraz ediyor

SAN FRANCISCO – Coinbase (NASDAQ:COIN)’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal bugün verdiği bir cevapta, ABD Hükümeti Hesap Verebilirlik Ofisi’nin (GAO) yakın tarihli bir raporunda yer alan bulgulara itiraz etti. Raporda kripto para ünitesinin yaptırımların delinmesinde rol oynayabileceği öne sürülüyordu. Grewal, raporun eksikliklerini, bilhassa de mukayeseli tahlil eksikliğini ve içsel çelişkilerini vurguladı.

Grewal, kripto para ünitesi süreçlerinin temelini oluşturan halka açık defter sistemlerinin, süreçlerin izlenmesine yardımcı olan şeffaflık sağladığını savundu. Bu özelliğin, yasadışı faaliyetler için potansiyel berbata kullanıma karşı caydırıcı bir rol oynadığına dikkat çekti. Enteresan bir formda, GAO’nun kendisi de bu defter sistemlerinin kripto para ünitesi süreçlerinin izlenmesindeki yararını kabul etti; bu da Grewal’ın yaptırımların delinmesini önlemedeki aktifliklerine ait argümanlarıyla uyumlu.

Kripto para üniteleri global finans sistemine entegre olmaya devam ettikçe, inovasyon ve uyumluluk ortasındaki istikrar hem kesim başkanları hem de düzenleyici kurumlar için kritik bir tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR