HaberlerKripto Para Haberleri

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Çin’in Dijital Para Biriminin ABD İçin Bir Tehdit Olduğunu Söyledi

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Çin Merkez Bankası Dijital Para Biriminin ABD için bir tehdit oluşturacağını şiddetle savunuyor.

Armstrong, dijital parayı uzun vadede ABD rezerv para birimini bozacak bir girişim olarak görüyor . Coinbase CEO‘su endişelerini milletvekilleri ile tartıştı.

Brian Armstrong, iki ay önce 11 Mayıs’ta Jerome Powell ve Paul Ryan ile bir görüşme yaptı. Ancak, toplantı, Powell’ın geçen Cuma toplantı takviminin yayınlanmasına kadar halka açıklanmadı.

[affiliate_news2 id=”3552″]

Temsilciler Meclisi’nin eski sözcüsü Paul Ryan, Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Başkan Powel arasındaki toplantının 30 dakika sürdüğünü açıkladı.

Armstrong‘un 11 Mayıs’taki Tweet’lerinde bahsettiğine göre, toplantı milletvekillerinin kripto hakkındaki şüphelerini netleştirmeye ve ayrıca ABD‘deki teknolojiyi çevreleyen düzenleyici konular hakkında daha fazla fikir edinmeye odaklıydı.

Coinbase CEO’su tweetlerinde, Çin’in toplantıda test ettiği CBDC hakkındaki görüşünü açıkladığını belirtti. Çin, ” Çifte Beşinci Alışveriş Festivali “ne katılan satış noktalarında kullanmak üzere 1 ve 5 Mayıs’ta dijital yuanı test etmeye başladı.

Ancak Mayıs testinden önce Çin, dijital parayı 11 bölgede 500.000 tüketiciyle test etmek için bir strateji planlamıştı. CBDC testlerin sonuçları olumlu oldu.

Dolayısıyla Armstrong, ABD’nin kendi dijital para birimini yaratma konusunda hızlı olması gerektiğini söylüyor. Ek olarak Federal Rezerv’e yönelik yakın bir tehditle karşı karşıya olduklarını savunuyor.

Brian Armstrong, toplantıda endişelerini dile getirdikten bir hafta sonra ABD’nin bir diital para projesine ilişkin araştırmalarına başlayacağını duyurdu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu