Coinbase Bu 2 Altcoin’e Müjdeyi Verdi: Listeye Giriyorlar!

Coinbase Bu 2 Altcoin’e Müjdeyi Verdi: Listeye Giriyorlar!

Kripto para piyasası konsolide olmaya devam ediyor. Önder kripto Bitcoin irtifa kaybetse de direnç gösterdi ve 51 bin dolar etrafında çaba ediyor. Piyasa biraz mola verse de kripto borsaları listelerinde güncelleme yapmayı sürdürüyor. Önde gelen kripto borsası Coinbase 2 altcoin için liste muştusu verdi.

Coinbase, Starknet’i (STRK) “deneysel” etiketiyle listeleyecek

Kripto borsası Coinbase, Ethereum ağında Starknet’i (STRK) destekleyecek. Borsa, listelemeyi “deneysel” etiketiyle yapacağını belirtti. Coinbase, likidite şartları sağlandığı takdirde alım satım bugün ilerleyen saatlerde başlayacağını kaydetti. Varlık arzı kâfi olduğunda, STRK-USD süreç paritesinde alım satım evreli olarak başlayacak. Bu bağlamda Coinbase, resmi X hesabından şu duyuruyu yaptı:

Coinbase, Ethereum ağında (ERC-20 token) Starknet (STRK) için dayanak ekleyecek. Bu varlığı öbür ağlar üzerinden göndermeyin, aksi takdirde fonlarınız kaybolabilir. Bu varlık için transferler, ticaretin desteklendiği bölgelerde Coinbase ve CoinbaseExch’te mevcuttur.

Coinbase, Helium Mobile (MOBİL) için dayanak ekleyecek

Ayrıca Coinbase, Solana ağında (SPL token) Helium Mobile (MOBILE) için takviye ekleyecek. Borsa, likidite şartlarının karşılanması halinde, alım satımın 22 Şubat 2024 tarihinde TSİ: 12 civarında başlayacağını belirtti. Bu bağlamda kripto borsası şu duyuruyu yaptı:

Coinbase, Solana ağında (SPL token) Helium Mobile (MOBILE) için takviye ekleyecek. Bu varlığı başka ağlar üzerinden göndermeyin, aksi takdirde fonlarınız kaybolabilir. Bu varlık için transferler, ticaretin desteklendiği bölgelerde Coinbase ve CoinbaseExch’te mevcuttur.

Borsa, bu varlığın kâfi arzı sağlandığında MOBILE-USD paritesinde alım satımı etaplı olarak başlatacağını kaydetti. Ayrıyeten, MOBILE dayanağının, desteklenen birtakım yargı bölgelerinde kısıtlanabileceğini belirtti.

İlk Starknet airdrop’u 782 milyon token dağıttı, altcoin fiyatı düştü!

Starknet’in STRK tokenleri 20 Şubat’ta piyasaya sürüldüğünde, grubun airdrop tokenlerinin ihracını yönetme biçimi ve bunların kilidinin açılmasına ait programa yönelik tenkitler nedeniyle düşüşe geçti. Altcoin fiyatı son 24 saat içinde %8’den fazla düştü. Yazı sırasında token 1,90 dolardan süreç görüyordu.

Starknet X’te yaptığı açıklamada, 20 Şubat itibariyle 220 milyondan fazla STRK tokenı talep eden 100.000’den fazla cüzdanla yaklaşık 1,3 milyon adrese yaklaşık 782 milyon token dağıtıldığını belirtti. Plana nazaran proje, tokenların kilidini Nisan ayından itibaren 31 ay boyunca aylık bazda açacak. Tenkitler, Starknet’in token oluşturma aktifliğinin aslında Kasım 2022’de gerçekleştiğinin ve birinci bir yıllık hak ediş müddetinin daha sonra bu yılın Nisan ayına ertelendiğinin keşfedilmesinden kaynaklanıyor. Token Unlocks bilgilerine nazaran, 2,6 milyar dolardan fazla pahaya sahip arzın yaklaşık %13’ü Nisan’da açılacak.

Kaynak: Kripto Koin