Bitcoin HaberleriHaberler

Coin Center Direktörü Bitcoin ve Mevcut Finansal Sistemi Coğrafi Konumlara Göre Değerlendirdi

Coin Center direktörü Bitcoin'in, mevcut parasal ve finansal sistemi yok etmeyeceğini söyledi

Coin Center direktörü Peter Van Valkenburgh’a göre Bitcoin, geleneksel para birimlerinin ve bankacılığın sonu anlamına gelmeyebilir.

Van Valkenburgh , Washington Journal C-Span ile Cuma günü yaptığı röportajda ”Bence Bitcoin topluluğunda, BTC’nin tüm ekonomik sistemlere nasıl hakim olacağına dair muhtemelen çok fazla ses çıkaran insanlar var. Artık kimse dolar kullanmayacak ve artık kimse banka kullanmayacak gibi düşünceler hakim. Bence bu biraz aptalca.” dedi.

Ünlü araştırmacı Bitcoin’in ABD’de geleneksel finans sistemlerinin yerini alamayacağını vurguladı ve bunun baskıcı ülkelerde mümkün olabileceğine değindi.

Valkenburgh açıklamalarına şöyle devam etti:

“Gerçek şu ki, Bitcoin işleminin istediğiniz yere geleceği zamanlar olacaktır. Kesinlikle Nijerya veya Beyaz Rusya gibi baskıcı bir durumdaysanız, Bitcoin kullanmayı daha faydalı bulabilirsiniz. ABD’de oldukça istikrarlı bir bankacılık sistemi var. Hukukun üstünlüğüne sahibiz, oldukça iyi işleyen bir hükümetimiz mevcut. “

Valkenburgh BTC’nin kullanım şeklinin coğrafi konumlara bağlı olduğunu vurguluyor. Bazı ülkelerde Bitcoin’i ticaret ve yatırım için kullanılan spekülatif bir değer olarak görüyor.

Coin Center direktörü BTC’nin diğer bölgelerde daha fazla esnek ödemelerin yanı sıra enflasyonist sorunlardan uzak bir yol sağlayarak daha fazla özgürlük sağlayacağını dile getirdi.

Peter Van Valkenburgh ABD’i ayrı bir yere koyarak enflasyonun yüksek olduğu ülkelere örnek verdi ve ekledi:

 Daha güvenli yatırımları içeren dengeli bir portföyün parçası olarak, enflasyona karşı korunmak için biraz Bitcoin’e sahip olabilirsiniz

Valkenburgh Bitcoin söylemlerinde her ne kadar Amerika’yı dışarıda tutsa da kripto para birimlerinin kullanım alanı ve bilinirliği her geçen gün artış gösteriyor.

Dijital paralarla en fazla işlem yapılan ülkelerden biri de şüphesiz Amerika olarak bilinmektedir. ABD’de Bitcoin geleneksel para birimlerinin yerine geçmese de pek çok konuda etkileyeceği muhtemel görünüyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu