Coca-Cola yeni üretim tesisleri ve çay içeceği lansmanı ile Hindistan’daki ayak izini genişletiyor

Coca-Cola yeni üretim tesisleri ve çay içeceği lansmanı ile Hindistan’daki ayak izini genişletiyor

DAVOS – Coca-Cola CEO’su James Quincey, Dünya Ekonomik Forumu’nda Hindistan’a dikkat çekerek, büyüyen dijital ortamı ve altyapı iyileştirmeleri nedeniyle ülkeye yönelik güçlü yatırım planlarına işaret etti. İçecek devi, Gujarat ve Telangana’da yeni üretim tesislerinin inşasıyla üretimdeki varlığını arttırmaya hazırlanıyor ve bu tesisler Hindistan’daki 54 mevcut tesis ağına katılacak.

Coca-Cola, mahallî damak tadına hitap etmek için stratejik bir atılım olarak Hindistan pazarına özel yeni bir çay içeceğini tanıttı. Ayrıyeten şirket, alkollü bir içecek olan Lemon-Dou’ya yatırım yaparak portföyünü çeşitlendirdi ve bölgede pazar hissesi elde etmek için daha geniş bir yaklaşımın sinyalini verdi.

Coca-Cola’nın payları (NYSE:KO) piyasa öncesi %0,19’luk hafif bir yükseliş gösterdiğinden yatırımcı hassaslığı ihtiyatlı bir optimistlik sergiliyor. Hissedarlar ve piyasa gözlemcileri şu anda Seeking Alpha’nın Quant Rating’ine nazaran Güçlü Al statüsüne sahip olan pay senedinin 13 Şubat’ta yayınlanacak olan çıkar raporunu dört gözle bekliyor.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR