CNBC’den Jim Cramer, Yatırımcıları DOGE’ye karşı aşırı dikkatli davranmaya Çağırıyor

CNBC’den Jim Cramer, Yatırımcıları DOGE’ye karşı aşırı dikkatli davranmaya Çağırıyor

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, Dogecoin yatırımlarına karşı bir kamu uyarısı yayınladı. Cramer, kayıt dışı bir menkul kıymet olduğuna inandığı DOGE için hesap gününün geldiğini iddia ediyor.

Jim Cramer Dogecoin Üzerinden Alarm Veriyor

Cramer, 20 Ocak tweetinde Dogecoin’in bir menkul kıymet olduğu konusunda uyardı. TV sunucusu, orijinal meme tokeninin düzenlenmesini ve topluluğun dolaşımda tam olarak kaç token olduğunu teyit edebilmesini önerdi.

Bitcoin boğaları, kriptonun 21 milyonluk sınırlı arzını överken, sınırsız arzı nedeniyle uzun süredir enflasyonist Dogecoin’i eleştirdiler.

Cramer ayrıca köpek temalı kripto para biriminin merkezi kripto borsalarında para kazanmak için kullanıldığını iddia etti. Dogecoin’de alım satım veya yatırım söz konusu olduğunda takipçileri arasında dikkatli olunması çağrısında bulundu.

CNBC sunucusuna yanıt veren Dogecoin ortak yaratıcısı Billy Markus, Cramer’a blok zincirinin nasıl çalıştığı konusunda kendini daha fazla eğitmesini tavsiye etti. Markus, her gün oluşturulan paraların yanı sıra oradaki Dogecoin sayısının halka açık blok zincirindeki herkes tarafından görüntülenebildiğine dikkat çekti.

Ayrıca, Bitcoin’e benzer bir iş kanıtı konsensüs mekanizması kullandığı için Dogecoin’in ünlü Howey testi kapsamında uygun olmadığını söyledi. SEC, belirli varlıkların yatırım sözleşmeleri olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini ve gerçekten de menkul kıymetler olup olmadığını belirlemek için bu can sıkıcı derecede karmaşık testi uyguluyor.