CNBC Raporuna Göre Milyonerlerin %83’ü Kriptoya Yatırım Yapıyor

CNBC Raporuna Göre Milyonerlerin %83’ü Kriptoya Yatırım Yapıyor

CNBC tarafından yayınlanan yeni bir rapor, milyonerlerin 2022‘de portföylerine daha fazla kripto para birimi eklemeyi planladıklarını gösteriyor.

16 Aralık’ta yayınlanan CNBC Milyoner Anketi, yaş grubunun yatırımlarını kapsadı ve bazı ilginç sonuçlar verdi. Anket, milyonerlerin %83‘ünün portföylerine daha fazla kripto ekleyeceklerini ortaya çıkardı.

Anket, varlıkları 1 milyon dolardan fazla olan yatırımcıları kapsıyordu. Yatırımcıların %53‘ünün servetlerinin kriptoda olduğunu, neredeyse üçte birinin servetlerinin bitcoin, ETH veya diğer kripto para birimlerinde olduğunu gösterdi.

Ankete katılanların %48‘i kripto varlıklarına katkıda bulunacaklarını söylerken, sadece %6’sı gelecek yıl yatırımlarını azaltacaklarını söyledi. Rapordaki tüm duyarlılık, 2022’in kripto için güçlü bir yıl olabileceğini gösteriyor.

Bu milyonerlerin çoğu paralarını kriptodan kazandılar ya da kripto yatırımlarıyla zenginliklerine katkıda bulundular. Bu raporlar da milyonerlerin kripto paralara düşkün olduğunu açıkça göstermiştir.

Varlık sınıfı her zaman teknoloji meraklısı ve farklı bir yatırım kültürü anlayışına sahip genç nesilleri kendine çekmiştir.

Perakende ve kurumsal yatırımcılar arasında kripto para piyasasının büyümesiyle birlikte piyasanın yeniden ölçeklenmesi pek olası görünmüyor. Daha fazla genç yatırımcının pazara girerek değeri artıracağı tahmin ediliyor.

Milyonerlerin bitcoin ile konut piyasasından daha fazla ilgilendiği kaydedildi. Bu yılın başlarında bir başka CNBC raporu, milyonerlerin %47‘sinin servetlerinin en az %25‘inin kripto para birimlerinde olduğunu gösterdi.