HaberlerKripto Para Haberleri

Citigroup Kripto Para Hizmetini Başlatmayı Düşünüyor

Citigroup kripto para birimlerine olan ilginin her geçen gün arttığını ve hizmet portföyünde bunu düşündüklerini söyledi.

Citigroup kripto para birimlerine olan ilgi ve hizmetlere yönelik düşünceleri hakkında önemli açıklamalar yaptı. Yatırım bankacılığı ve finansal danışmanlık hizmetleri veren şirket, geniş bir müşteri yelpazesinde Bitcoin’e çok büyük bir ilgi birikimi olduğunu bildirdi.

Goldman Sachs ve Morgan Stanley de dahil olmak üzere, giderek artan sayıda bankalar, müşterilerine Bitcoin ile ilgili hizmetler sunduğundan, Citigroup şimdi kendi kripto hizmetlerini başlatmayı düşünüyor .

Financial Times’ın Cuma günü aktardığı habere göre, Citigroup, müşterilerin ilgisinde bir artış gördükten sonra kripto para birimi hizmetlerini başlatmayı düşündüğünü bildirdi.

Kripto hizmetleriyle ilgili herhangi bir karar alınmasa da, kripto paralar bankanın planları arasında yer alıyor. Citigroup yöneticisi yaptığı açıklama da, Citi’nin büyük varlık yöneticileri de dahil olmak üzere geniş bir müşteri yelpazesinde Bitcoin’de çok büyük bir ilgi birikimi gördüğünü söyledi.

Citigroup kripto para hizmeti veren bankalar kervanını genişletecek

Citigroup’un kripto hizmetlerini başlatmayı düşündüğü haberi, dijital paralar alanında hizmet veren bankalar kervanını genişletecek. Yatırım bankası Goldman Sachs , Bitcoin türevleri alım satımını yakın zamanda başlatmıştı Bunun yanında, Morgan Stanley zaten zengin müşterilere Bitcoin fonlarına erişim fırsatı sunuyor.

Bu arada, yüzlerce küçük bankanın müşterilerine mevcut banka hesapları aracılığıyla kripto para satın alma, satma ve tutma olanağı sunmayı planladığı bildiriliyor.

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu