HaberlerKripto Para Haberleri

Citigroup, Yeni Bir Dijital Varlık Birimi Kurdu

Citigroup, kripto para ve blockchain teknolojilerine odaklanan yeni bir iş birimi kurduğunu duyurdu.

Wall Street devi Citigroup, kripto para birimi ve blok zinciri alanına adanmış yeni bir iş birimi kurduğunu söyledi. Firma, bugün, Digital Assets Group adlı yeni birimi resmen duyurdu.

Digital Assets Group, varlık yönetimi bölümü Citi Global Wealth Investments bünyesinde yer alacak. Yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

“Kripto para birimleri, tokenizasyon ve blok zinciri teknolojisi tarafından desteklenen diğer gelişmeler etrafında gördüğümüz heyecan verici yeni girişimler göz önüne alındığında, Dijital Varlıklar Grubu’nun oluşumunu duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz” 

Duyuruya göre, birimi Alex Kriete ve Greg Girasole yönetecek. Mayıs ayında, bankanın yöneticilerinden Itay Tuchman, kripto para pazarına girmeyi araştırdığını, ancak müşterilerine kripto para birimi ile ilgili hizmetler sunup sunmayacağına henüz karar vermediğini söylemişti.

Özellikle, Morgan Stanley ve Goldman Sachs, daha önce zengin varlık yönetimi müşterilerinin kripto pazarına erişmesine yardımcı olmak için kendi iç girişimlerini başlattı.

Yapılan açıklamada, Kriete ve Girsole’nin, ürün geliştirme üzerinde çalışacağı belirtildi. Citi’nin yaptığı bu hamle, şirketi kripto varlık yönetimine giren en son banka yapıyor. 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu