Citigroup, Bitcoin Vadeli İşlemlere Başlıyor!

Citigroup, Bitcoin Vadeli İşlemlere Başlıyor!

Ünlü Rockefeller ailesinin bir kuruluşu olan Citigroup’un, Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerine başlamak için onay beklediği bildirildi.

Bankadan gelen açıklamalara göre müşteriler Bitcoin’e yatırım yapmak için yoğun bir talep gösteriyor. Citigroup, düzenleyici kurumlardan onay alabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Şirketin Bitcoin vadeli işlemler teklifinde Goldman Sachs’a katılacağı belirtildi. Anonim kaynaklar Citigroup’un Londra’da kripto para odaklı bir ekip kurmak için kadrosunu genişlettiğini söyledi.

Bir Citigroup sözcüsü konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Düzenleyici çerçeveler, denetim beklentileri ve diğer faktörlerle ilgili birçok soru göz önüne alındığında, yaklaşımımız konusunda çok düşünceliyiz. Şu anda bazı kurumsal müşterilerimiz, güçlü düzenleyici çerçeve altında çalıştıklarından, vadeli işlemler gibi ürünler düşünüyoruz”

Amerika’nın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan Citigroup 23,7 trilyon dolarlık varlığı yönetiyor ve 120.318 Milyar dolar cirosu bulunuyor.

Citigroup haziran ayında, bankanın varlık yönetimi çatısı altında kripto para ile ilgili ürünler sunabilmek için bir iş birimi başlattı.