Citadel CEO’su Ken Griffin: ”Ethereum, Bitcoin’den Üstündür”

Citadel CEO’su Ken Griffin: ”Ethereum, Bitcoin’den Üstündür”

Çok uluslu hedge fonu Citadel LLC’nin Kurucusu ve CEO’su Ken Griffin, Bitcoin’in kullanım durumlarına şüpheyle yaklaşıyor. Griffin, Ethereum kripto para projesinin dijital varlık evreninde en baskın hale geleceğine inanıyor.

Bitcoin yıl boyunca iniş ve çıkışlarına rağmen, son on bir ayda değerini ikiye katladı. Bazıları onu büyük bir değer deposu olarak tanımladı.

Önde gelen yatırımcıların ve girişimcilerin kurumsal kabulü ve önemli desteği, varlığı mevcut yüksekliklerine doğru iten faktörler arasında bulunuyor.

BTC Eylül ayında El Salvador‘da yasal ödeme aracı haline geldi ve ulusal düzeyde ilerleme kaydetti. Ancak,tüm bunlara rağmen birincil kripto para biriminin eleştirmenleri de var.

Bunlardan biri Citadel’in CEO’su Ken Griffin. Başarılı yönetici, DealBook’tan Andrew Ross Sorkin ile yakın tarihli bir röportajda, Bitcoin’in çevreye çok zararlı olduğunu, düşük işlem hızına sahip olduğunu ve dolandırıcılık faaliyetlerine karşı savunmasız olduğunu belirtti.

Bu dezavantajları göz önünde bulundurarak, Ethereum veya daha küçük bir enerji ayak izine sahip olan blok zincirine dayalı kripto para birimlerinin, BTC’nin hakimiyetini geçeceğini dile getirdi.

Dallas Mavericks’in milyarder yatırımcısı ve sahibi Mark Cuban da son zamanlarda Ethereum ve yerel tokeni lehine açıklamalar yapıyor. Ona göre, kripto para birimi endüstrisine yeni başlayanlar, en yüksek potansiyele sahip olduğu için bir yatırım seçeneği olarak ETH’yi seçiyorlar.

Griffin ayrıca çoğu ekonomiyi sarsan yükselen enflasyon ve finansal krize de değindi. Kripto para birimlerinin bu parasal sorunları çözebileceğinden şüpheliydi ve girişimde dijital bir doların daha faydalı olabileceğini ima etti.