HaberlerKripto Para Haberleri

Çinli Yatırımcılar Günde 200 Bin Dolar Kazanç Vaat Eden Kripto Para Yatırımcısına Dava Açtı

Bir grup Çinli yatırımcı, New York'da bulunan bir kripto para yatırımcısına dolandırıcılık iddiasıyla dava açtı.

Çinli yatırımcılar ABD’li bir kripto para yatırımcısının 1 günde 200 Bin dolar kazanç vaat ederek sahte yatırım fırsatı sunduğu bildirildi ve dava açtı.

Çinli Yatırımcılar 2016’dan 2020’ye Kadar Yürütüldüğünü İddia Etti

Aktarılan bilgilere göre Kaliforniya, Washington Eyaleti ve Gürcistan’da ikamet eden 6 davacı, belgelerde adı “Sun” olan kişiyi kurs sattığı ve verdiği bir borsa ticaret akademisini işletmekle suçladı.

Dava, New York’un Doğu Bölgesi Federal Mahkemesinde açıldı ve burada kurbanlar Sun’dan, kamuya açıklamadıkları ilk yatırımlarını ve vaat ettiği karları iade etmesini talep ettiler.

Sun’ın, 2016’dan Mart 2020‘ye kadar devam eden bir blok zinciri ve dijital varlıkla ilgili yatırım grubu işlettiği iddia edildi.

Dolandırıcı olduğu iddia edilen kişi, bitcoin ( BTC ) alım satım beyannamelerini tahrif etti ve kripto alanındaki uzmanlığına bir tür güvenilirlik eklemek için bunları Wechat grubu aracılığıyla dağıttı.

Yatırımcılarına Ödeme Yapmamak İçin Her Zaman Vergi Sorunları Gibi Mazeretlerde Bulundu

Mahkeme belgelerine göre, davalının haftanın her günü sipariş veren aktif bir Bitcoin yatırımcı olduğu iddia edildi.

Sun, Haziran’dan Temmuz 2020’ye kadar kripto para birimleriyle “kolayca para kazandığı” iddialarıyla sohbet yaptı ve kurbanlara aynı anda sahte ticaretleri övdü. İddianameden bir alıntı şöyle:

1 Ağustos 2020’de, Bitcoin ve yatırım sermayesi artırmanın başlamasından bir gün önce Sun, kapalı pozisyonlarının alım satım kazançlarının sırasıyla % 558.9 ve % 763.75 olduğunu gösteren iki ekran görüntüsü yayınladı. Bu işlem ile ’15 bitcoin aldığını’ açıkladı. Bir süre sonra, diğer sözleşmenin işlem gelirinin % 330.06 olduğunu gösteren bir ekran görüntüsü daha yayınladı.

Ancak 2020’nin sonunda Sun’a güvenen yatırımcılar için işler karanlıklaşmaya başladı. Ondan yatırımlarını geri istediklerinde, sözde dolandırıcının kendilerine parayı göndermemesi için her zaman bahanesi vardı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu