HaberlerKripto Para Haberleri

Çinli Sigorta Şirketi Ping An, Yeni Covid-19 Politikası İçin Dijital Yuan Ödemeleri Almayı Planlıyor

Çin'in ulusal para birimi Yuan'ın dijital versiyonu olan e-CNY, Ping An şirketi ile birlikte sigorta sektörünü de genişletiyor.

Shenzhen’deki One Ping An şubesi, şehrin Nanshan bölgesindeki sağlık personeline sigorta poliçeleri sunuyor ve poliçe sahipleri primlerini özel indirimler için dijital yuan ile ödemeye teşvik ediliyor.

Ücret politikaları, Covid-19’a yakalandığı doğrulananlar için 50.000 yuan (7.700 ABD Doları) ve virüsten ölmeleri halinde 300.000 yuan ödemeyi içeriyor.

[affiliate_news2 id=”4207″]

Ping An Property & Casualty Insurance’ın Shenzhen şubesinde genel müdür olan Chengming You, şirketin tazminat ödemeleri vb. durumlarda e- CNY’nin daha geniş kullanımını araştırmayı planladığını söyledi.

Bunun Ping An’ın dijital yuanı etkinleştiren bir politika yayınlamaya yönelik ilk girişimi olduğunu ve denemeleri polis ve itfaiyeciler gibi daha fazla mesleği kapsayan alanlara genişletmeyi planladığı söyleniyor.

Çin, dijital yuanının denemelerini aktif olarak yürütüyor. Ülkenin merkez bankası geçen hafta yayınlanan bir raporda, e-CNY denemelerinde yaklaşık 21 milyon kişisel cüzdanın açıldığını ve toplamda 34,5 milyar yuan değerinde işlem gördüğünü söyledi.

Birçoğu, Çin’in  Şubat ayındaki Pekin Kış Olimpiyatları için dijital paranın benimsenmesini genişletmeye çalıştığına inanıyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu