Çinli Medya Kuruluşu NFT Platformunu Bir Ödeme Riski Olarak Görüyor

Çinli Medya Kuruluşu NFT Platformunu Bir Ödeme Riski Olarak Görüyor

Çin’de, teknoloji devlerinin trendi takip etmesiyle, takas edilemez token (NFT) çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor. Ancak Pekin hükümeti tarafından yönetilen bir gazete olan Beijing Business Today aynı fikirde değil.

Pekin belediyesine ait bir gazete olan Beijing Business Today, dün kullanıcılardan bir açık artırmaya teklif vermeden önce ödeme yapmaları istendiği için NFT pazarı UMX.ART tarafından alıcıların nakitlerinin tutulabileceği riskinin olduğunu bildirdi.

UMX.ART, WeChat Pay’in 27 Ağustos’ta platform için ödeme hizmetlerini durdurduğunu bildiren bir bildirim yayınladığı için Beijing Business Today makalesi de endişelerin artmasına neden oldu.

UMX.ART kurucusu Li Zhang, ödeme işlevinin askıya alınmasının arkasında birkaç neden olabileceğini söyledi, ancak asıl mesele, bir açık artırma sona erdikten sonra platformun büyük miktarda geri ödeme yapması gerektiği olabilir.

Zhang, “Artık doğrudan platformumuzdaki kullanıcıların hesaplarına geri ödeme yapıyoruz, böylece banka kartlarını platformumuzla bir araya getirip parayı çekebilirler” dedi.

Kurucu, şirketin ödeme hizmetini sürdürmek için WeChat’e şikayette bulunma sürecinde olduğunu da sözlerine ekledi. “WeChat’in uyumluluk kontrolleri yapmamıza yardımcı olabileceğini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Medya raporu ayrıca, büyük katılımcılar ve ilgili likidite göz önüne alındığında, NFT’lerin spekülatif doğası olarak adlandırdığı şeyin altını çizdi.

Çin, son zamanlarda teknoloji devlerinin NFT işine girmesiyle NFT’lere olan ilginin arttığını fark etti. Çinli internet devi Tencent, bir NFT ticaret platformu olan Huanhe’yi de piyasaya sürdü. Geçen ay, müzik akışı kolu QQ Music, hizmetin popüler Mando-pop şarkıcısı Tiger Hu’yu içeren ilk NFT’sini sattı.