Çinli Madencilik Teçhizatı Üreticisi Canaan Rekor Seviyede Kazanç Bildirdi

Çinli Madencilik Teçhizatı Üreticisi Canaan Rekor Seviyede Kazanç Bildirdi

Çin, kripto para madenciliğini durdurmak için her zamankinden daha fazla çabalıyor denilebilir. Ancak kripto para madenciliği devlerinin büyük bir bölümü Çin’de gelişmeye devam ediyor.

Nasdaq’ta listelenen Pekin merkezli kripto madenciliği teçhizatı üreticisi Canaan’dan önemli yükseliş hamleleri geliyor. Hatta şirket, üretim gücünü ve devasa Pekin ofisini göstermek için Ekim ayında bir rap şarkısı bile yaptı.

Canaan’ın Salı günü yayınlanan üçüncü çeyrek raporu, geçen yılın aynı dönemindeki 86,4 milyon yuan (13,5 milyon ABD Doları) net zarara ve net gelire kıyasla, bu dönemde 467,2 milyon yuan (72,5 milyon ABD Doları) net gelir kaydettiğini gösteriyor.

Şirketin toplam net geliri yıllık %708.2 artarak 1,3 milyar yuan (204,5 milyon ABD Doları) oldu ve ikinci çeyreğe göre %21,8 arttı.

Canaan, madencilik teçhizatı satışının yanı sıra kendi kendine madencilik işini geliştirmeye devam ediyor. Canaan’ın başkanı ve CEO’su Nangeng Zhang, üç aylık sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı bir kazanç çağrısında, şirketin bu yılın başlarında toplam işlem gücünü yaklaşık 32.000 TH/s olarak belirtmişti.

Zhang, şirketin madencilik ortaklarıyla 1 milyon TH/s ek bilgi işlem gücü için anlaşmalar imzaladığını ve bunun için makinelerin gelecek yılın Ocak ayı sonuna kadar ilgili madencilik tesislerine sevk edilmesinin planlandığını söyledi.

Canaan, daha fazla düzenleme dostu kıyılar ararken Çinli kripto madencileri için popüler bir yer olan Kazakistan’a büyük yatırım yaptı. Firma Haziran ayında Orta Asya ülkesinde kendi kripto madenciliği işini başlattığını söyledi.