HaberlerKripto Para Haberleri

Çinli Gazeteciden Yeni İddia: ”Çin’in Arama Motorları Kripto Para Borsalarını Engelledi”

Çin'in ulusal arama motorlarının üç büyük borsanın sorgularını engellediği iddia edildi.

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’de kripto para fenomenlerinin sosyal medya hesapları engellenmeye başlanmıştı. Bundan birkaç gün sonra, tüm Çinli arama motorlarının Binance, Huobi ve OKEx için arama sonuçlarını göstermeyi bıraktığı bildirildi.

Çinli bir gazeteci olan Wu Blockchain, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda yerel arama motorlarının (Baidu ve Sogou gibi) kripto para borsaları için sorguları engellediğini söyledi. Bu borsalar ise Binance, Huobi ve OKEx olarak belirtildi.

 

Gazeteci ek olarak Weibo ve Zhihu gibi en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bazılarının da aynı şeyi yaptığına dikkat çekti.

Açıklamalara göre kullanıcılar bu üç borsayı ne Çince ne de İngilizce olarak arayamıyor. Ülke son zamanlarda kripto para birimi endüstrisine karşı sayısız baskı uygulamış olsa da, Baidu arama motoru bu alanda ilk kez girişimde bulundu.

Çin ilk olarak 2013‘te Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için bir yasak başlattığını belirtmişti. O zamandan beri, ülke sık sık sektöre yönelik olumsuz duruşunu yinelemeye devam etti.

Çin, kripto varlıklarının merkezi olmayan doğasına karşı olsa da, ülke, nüfus üzerindeki kontrolü artırmayı amaçlayan merkez bankası dijital para birimi açısından çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu