Bitcoin HaberleriHaberler

Çinli Gazeteci Uyardı: ”Bitcoin Kaosu Önümüzdeki Haftalarda da Devam Edebilir”

Ünlü gazeteci Colin Wu, Bitcoin'de yaşanan kaosun önümüzdeki hafta hatta 1 ay daha devam edebileceğini söyledi.

Çinli gazeteci Colin Wu, kripto paralara olan ilgisi ve kaynakları ile oldukça tanınan isimlerden biri denilebilir. Son dönemlerde piyasada düşüş yaşanmasında yinelenen duyuruların ve manipüle haberlerin etkisi oldukça büyük.

Wu‘da, Twitter üzerinden buna benzer bir açıklama yaptı ve Çin’deki haber ajanlarından bazılarının Bitcoin’e karşı saldırgan yorumlar yaptığını belirtti:

Tecrübeli gazeteci tüm piyasayı derinden etkileyen Bitcoin kaosunun önümüzdeki hafta hatta 1 ay daha devam edebileceğini dile getirdi.

Ünlü gazeteci kripto paralar hakkında yapılan duyurularda net bir karar verilmediğini düşünüyor. Colin Wu açıklamalarının devamında şunları söyledi:

Aslında şu anda Çin hakkında Devlet Konseyi’nin Bitcoin madenciliğine ve ticaretine dair sözleri dışında kesin bir bilgi yok. Herhangi bir küçük haber ve hatta söylentiler piyasada oynaklığa neden olabilir.

Wu, tüm kripto para gelişmelerini yakından takip ediyor ve kripto para karşıtı yaptırımlarda sert bir  duruş sergiliyor.

Kripto para birimlerinde meydana gelen düşüşlerde en büyük etkiyi Çin’den gelen düzenleme duyuruları yarattı. Wu‘ya göre alınan kararlar kesin değil.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu