Çinli Bitcoin Madencileri Yeni Bölgelerde Faaliyetlerine Devam Ediyor

Çinli Bitcoin Madencileri Yeni Bölgelerde Faaliyetlerine Devam Ediyor

Çinli Bitcoin madencileri faaliyetlerine tekrar başladılar ve bunun neticesinde BTC hash oranının da arttığını görebiliyoruz.

Çin, 2021’in başlarında BTC madenciliğini yasaklamak için harekete geçti ve oradan kaçan madenciler şimdi geri dönmüş gibi görünüyor.

Raporlar, bazı Çinli bitcoin madencilerinin ABD, Rusya ve Kazakistan’daki operasyonlarıyla geri döndüğünü ve yer değiştirme sürecinin arttığını söylüyor.

Forbes’in raporuna göre Bitcoin’in hash gücü, Çin’in bu yazın başlarındaki yasağını takiben kabaca %85 toparlandı ve bu, baskının yarattığı aşırı oynaklığı gösteriyor.

Rapor, hash oranındaki artışın, yalnızca Çinli madencilerin çevrimiçi olmasının bir sonucu olmadığını ve ABD merkezli madencilerin bazı yeni platformları çevrimiçi hale getirmesiyle de yönlendirilebileceğini belirtiyor.

Çin hükümeti birkaç yıl boyunca BTC ve kripto endüstrisine karşı baskı gösterdi ve ülkenin kontrolü elinde tutmayı sevdiği herkes tarafından bilinen bir gerçek.

BTC madenciliği sıcak bir endüstridir ve dünyadaki çoğu insan kriptoyu bir para birimi olarak kullanıyor. Yerel itibari para biriminin güvenilir olmadığı alanlarda kriptolar kurtarıcı niteliği taşıyor.

Uzmanlara göre Çin için enflasyon düşmedikçe hükümet, ülkeyi yoksulluktan kurtarmakta sadece orta derecede başarılı olduğu için çok daha fazla sorunla karşı karşıya kalabilir.