Bitcoin HaberleriHaberler

Çinli Bitcoin Madencileri, Gözlerini Teksas’a Dikti

Rejim, ülke çapındaki operasyonları kısıtlamaya devam ederken, Çin'den Bitcoin madenciliği çıkışı hızlanıyor.

Pekin hala Bitcoin madenciliği operasyonlarını durdurmak için emirler vermeye devam ediyor. Çinli Bitcoin madencilerinin büyük bir kısmı denizaşırı ülkelerde daha dostça iklimler arıyor.

Cuma günü Yunnan’ın rejimin son baskısında hedef alındığı bildirilmişti. CNBC tarafından yayınlanan bir rapora göre, madencilik şirketlerin çoğu Kuzey Amerika’ya ve özellikle Teksas’a yöneldi.

Teksas’ta Her Şey Daha Büyük

Teksas dünyanın en düşük enerji fiyatlarına sahip ve yenilenebilir enerji payı artmaya devam ediyor. Eyalet denetçisine göre, Teksas şu anda ABD’de rüzgar enerjili elektrik üretiminde ülkenin lideri konumunda .

Ek olarak, Teksas’ın siyasi liderleri ve bankacılarının kripto paralara sıcak baktığı biliniyor. Bu da onu yeni bir alan arayan Bitcoin madencileri için rüya gibi bir yer yapıyor.

Daha önce kripto borsası Gemini’de güvenlik mühendisi olan Brandon Arvanaghi konu hakkında şunları söyledi:

“Önümüzdeki birkaç ay içinde dramatik bir değişim göreceksiniz. Teksas’ta madenciliği teşvik eden Greg Abbott gibi valilerimiz var. Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçek bir endüstri haline gelecek ve bu inanılmaz olacak.”

Hong Kong merkezli madencilik havuzu Poolin’in başkan yardımcısı Alejandro De La Torre şimdiden bir çıkış planlıyor:

“Her yıl Çin’de bir tür yeni yasakla karşılaşmak istemiyoruz. Bu yüzden küresel madencilik hash gücümüzü çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’ya taşınıyoruz.”

Arvanaghi, Teksas’ın neden tercih edilen bir yer olabileceğini açıklamaya devam ederek, “Teksas ABD’deki en ucuz elektriğe sahip. Bir maden şirketi kurmak da çok kolay. 30 milyon ya da 40 milyon dolarınız varsa, Amerika Birleşik Devletleri’nde önde gelen bir madenci olabilirsiniz.”

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu