HaberlerKripto Para Haberleri

Çinli Madencilik Havuzu Poolin Amerika’ya Yelken Açtı

Çin'in madencilik firmaları ABD'nin her yerinde yeni anlaşmalar arıyor.

Çin’deki en büyük madencilik havuzlarından biri olan Poolin, bazı yöneticilerini Teksas’a gönderme çabalarıyla madencilik operasyonunu aktif olarak Çin’den Amerika Birleşik Devletleri’ne taşımaya başladı.

Poolin başkan yardımcısı Alejandro De La Torre, ”Şirket Teksas’a madencilik faaliyetlerini kaydırmaya karar verdi” ifadelerini kullandı.

Çin, kripto para madenciliği üzerindeki baskılarını yoğunlaştırdıkça, pek çok madenci Çin’deki tesislerini kapattı ve daha mevzuat dostu görünen ve nispeten ucuz elektrik sunan diğer yerlere yönelmeye başladı.

Poolin gibi büyük madenciler, enerji ihtiyaçları için daha uygun görünen yerlerde anlaşmalar aramak adına yöneticileri hızlı bir şekilde yerleştirebilse de durum küçük firmalar için çok daha zor.

De La Torre, Çin’deki küçük ve orta ölçekli madencilik çiftliklerinin, genellikle İngilizce bilmedikleri ve Çin dışına taşınmak için gerçekten yeterli sermayeye veya zamana sahip olmadıkları için yurtdışına taşınma konusunda engellerle karşılaşabileceğini söyledi:

“Büyük oyuncular şimdi ABD’nin her yerinde anlaşmalar arıyor ve birçok küçük madencinin makinelerini sattığı veya seçeneklerini değerlendirirken onları depoya koyduğu için çıkışın tam kapsamını oluşturmanın biraz zaman alacağını düşünüyorum.”

De La Torre konuşmalarının devamında, “İyi bir yer bulmak uzun zaman alıyor. Yalnızca elektriğin maliyetinden ziyade, göz önünde bulundurmanız gereken şeylerin bir listesi var. Eyalet düzeyindeki düzenlemeleri de göz önünde bulundurmalısınız.” ifadelerini kullandı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu