HaberlerKripto Para Haberleri

Çin Merkez Bankası’nın Son Hedefi Shenzhen’deki Kripto Para Firmaları Oldu

Çin'in kripto para birimleri üzerindeki baskısı devam ediyor.

Çin merkez bankası, bu kez de Shenzhen kentindeki kripto para firmalarını hedef alarak tekrar kısıtlamalar uygulamaya başladı.

Çin merkez bankasının Shenzhen şubesi, pek çok firmaya kripto para birimleriyle ilgili yasa dışı faaliyetleri ‘düzeltmeleri’ çağrısında bulundu. Bu gelişme, dijital varlıklar üzerindeki yoğun baskının devam etmesine işaret ediyor.

Ülkenin bu hamlesi, Çin Halk Bankası‘nın (PBOC) Shenzhen şubesi tarafından başlatılan yeni bir projeyle aynı doğrultuda ilerliyor. ‘Düzeltme projesi’ olarak adlandırılan bu sistem, dijital para birimlerinin yasa dışı ticaretini hedefliyor.

Shanghai Securities News tarafından aktarılan bilgilere göre, proje şimdiye kadar bu tür faaliyetlere dahil olduğu söylenen 11 şirketi kapattı. Şirketlerin isimleri ise açıklanmadı.

Geçen yıl boyunca, Çin hükümeti kripto para birimlerine karşı yeni bir düzenlemeler başlattı. Hedefler arasında madenciler, kripto para bankacılık hizmetleri ve ticaret platformları yer alıyor. Yasaklar devreye girdiğinde ise Bitcoin fiyatı düşmüştü.

Ülkede faaliyet gösteren kripto para madencileri ve ICO‘lar hedef alınıp yasaklanırken, vatandaşların kripto para tutma hakkı hala var.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu