HaberlerKripto Para Haberleri

Çin’in İlk Kripto Para Borsası BTCChina İşlemleri Durdurdu

BTCChina, yerel politikalara yanıt olarak kripto para birimi ticareti işinden tamamen çekildiğini belirtti.

Çin’in önde gelen finans medyalarından 21jingji.com‘un aktardığı bilgilere göre, Çin’in ilk kripto para borsası BTCChina, ülkenin en son politikasına yanıt olarak işlemleri durduğunu duyurdu.

Basında çıkan haberlere göre, BTCChina’nın Singapurlu kripto para borsası ZG.COM’daki payı Dubai’deki bir Vakıf tarafından satın alındı, ancak anlaşmanın ayrıntıları açıklanmadı.

2011 senesinde Şanghay’da kurulan BTCChina, dünyanın önde gelen dijital varlık ticaret platformlarından biri olarak biliniyordu.

Bitcoin fiyatı Salı günü 28 Ocak’tan bu yana en düşük seviye olan 30.000 doların altına kadar düştü. Düşüş,  Çin merkez bankasının Pazartesi günü ülkenin büyük finans kurumlarına kripto işlemlerini durdurma emri vermesinin ardından geldi.

Çin Halk Bankası Pazartesi günü bir dizi Çinli banka ve Ali Pay gibi ödeme kurumlarıyla kripto para ticareti spekülasyonları üzerine görüşmelerde bulundu.

Bankalardan ve finans kuruluşlarından kripto para borsalarının hesaplarını taramalarını ve ilgili ödeme bağlantılarını kesmelerini istedi.

Daha önce Çin, en büyük kripto para madenciliği bölgelerinden biri olan Sichuan eyaletindeki Bitcoin madenciliğini durdurma emri vermişti. Çin’in kripto paralara yönelik baskıları devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu