Bitcoin HaberleriHaberler

Çin’in Anhui Eyaleti Bitcoin Madenciliğini Yasakladı

Çin'de kripto para yasakları devam ediyor. Anhui, Bitcoin madenciliğini yasaklayan en son Çin eyaleti oldu.

Çin medya kuruluşlarından Global Times‘ın aktardığı bilgilere göre, Anhui eyaleti tüm kripto para madenciliği faaliyetlerini yasaklıyor.

 

Çin, uzun süredir Bitcoin madencilerine yönelik çeşitli yasaklar uyguluyordu. Bu yasaklar pek çok eyalette devreye sokuldu. Anhui, halihazırda madencilik sektörünü sıkıştıran diğer Çin eyaletlerine katıldı.

Çin’in güneybatı eyaleti olan Yunnan tüm maden çiftliklerini kapatmıştı. Bundan önce, Çin’in genel olarak endüstri üzerinde muazzam bir etkisi olan en büyük üç madencilik merkezinden Sincan, Sichuan ve İç Moğolistan da madencileri kuzeybatı Qinghai ile birlikte kapatmaya zorladı.

[affiliate_news2 id=”3923″]

Ülkede kripto madenciliği projelerinin yaklaşık %90‘ının kapatıldığı tahmin ediliyor. Kripto para araştırmaları ile tanınan Çinli gazeteci Colin Wu‘ya göre, Çin Devlet Şebeke Kurumu kısa süre önce ülkenin tüm bölgelerine kripto madenciliğini sona erdirme emri verdi.

2 Temmuz günü, Bitcoin ağında %27,94 oranında rekor bir madencilik zorluk düşüşü kaydedildi. Bu da en büyük kripto para birimi olan BTC’yi çıkarmanın daha da kolay olacağı anlamına geliyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu