Bitcoin HaberleriHaberler

Çin’deki Yasakların Ardından Bitcoin Madenciliği Gelirleri Günlük 33 Milyon Dolara Yükseldi

Çin’in Bitcoin madencileri üzerindeki baskısı kripto para camiasına bomba gibi düşmüştü. Yasakların üzerinden iki ay geçtikten sonra, ayakta kalan madencilik firmaları artık operasyonlarından büyük karlar elde etmeye başladılar.

Gerçek şu ki, Çin’deki baskılar çok sayıda madenciyi faaliyet dışı bıraktı. Böylece rekabet azaldı ve ayakta kalanlar şirketler bu durumdan kazançlı çıktı.

YCharts‘ın paylaştığı bir rapora göre, madencilik geliri %10 oranında artış gösterdi. Firmalar ayrıca işlem ücretlerinde %22 yükseliş kaydetti.

YCharts verileri, bu eğilimin baskıdan bu yana devam ettiğini ortaya koyuyor. Örneğin, 27 Haziran’daki gelir 13 milyon dolardı. Ancak, 17 Ağustos’a kadar, miktar 35 milyon dolarlık bir fark göstererek 48 milyon dolara yükseldi.

Birkaç ay önce, Çin’deki birçok eyalet Bitcoin madencilerini kendi bölgelerinden uzaklaştırdı. Daha sonra, bankaların da madenciler ile işbirliğini durdurması hükümet tarafından zorunlu kılındı.

Olaydan sonra, Bitcoin madencilerinin yaklaşık %90’ı uygun yerler aramak için bölgeden ayrıldı. Bu sorun blok zincirini oldukça fazla etkiledi ve hash oranı %50 düştü.

Ancak o dönemde Çin’de faaliyet göstermeyen madenciler daha fazla BTC kazanmaya başladı. Sonuç olarak, rekabet azaldı ve ayakta kalan madenciler için karlılık arttı

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu