Çin’de Retro Metaverse Alanları İnşa Ediliyor

Çin’de Retro Metaverse Alanları İnşa Ediliyor

South China Morning Post (SCMP), ziyaretçilerin oyun içi görevler yoluyla tarihi anları deneyimleyebilecekleri The Sandbox metaverse‘de Hong Kong‘un dönüm noktası olan Star Feribot İskelesi‘nin hizmete girdiğini duyurdu.

The Sandbox’taki Star Feribot İskelesi, SCMP’nin iskele hakkındaki raporlarına dayanarak Hong Kong’un 1980’lere dayanan tarihini sunuyor.

CEO Gary Liu, “SCMP’nin 118 yıllık raporlaması ve kapsamlı fotoğraf kütüphanesi bize metaevrendeki tarihi yerlere yeni bir soluk getirme fırsatı verdi” dedi.

Star Ferry‘nin sanal eğlencesi, Mart ayı boyunca 35’ten fazla yeni deneyim sunan The Sandbox metaverse’deki Alpha Season 2‘nin bir parçası.

Hong Kong merkezli blockchain unicorn Animoca Brands tarafından desteklenen Sandbox, Hong Kong tarihinin ve kültürünün sanal bir merkezi olan Mega City‘nin inşası da dahil olmak üzere sayısız eklemeyle şehrin metaverse’deki varlığını artırıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Çin, NFT’lerde Yasadışı Bağış Toplama Konusunda Baskı Yapmayı Planlıyor

Hong Kong’un en büyük ikinci tema parkı Ocean Park da geçen ay The Sandbox’ta sanal cazibe merkezleri inşa ettiğini duyurdu.