Çin Siber Uzay İdaresi (CAC), blok zinciri geliştirmek için çalışmaların başladığını duyurdu

Çin Siber Uzay İdaresi (CAC), blok zinciri geliştirmek için çalışmaların başladığını duyurdu

Çin Siber Uzay İdaresi (CAC), 15 bölge ve 164 varlık arasında blok zinciri geliştirmek ve inovasyonunu hızlandırmak için şirket içi bir çabanın başladığını duyurdu.

Bu girişim ile, blok zinciri teknolojisinin Çin’deki işletmeler ve devlet kuruluşları arasında geniş çaplı uygulanması hedefleniyor.

CAC, diğer devlet kurumlarıyla birlikte, düzenleyici makamları bölgedeki blok zincir teknolojisi altyapısının dengeli düzenini teşvik etmeye ve büyük ölçekli bir üretim düzeyinde zincirler arası veri alışverişi destek kapasitesi oluşturmaya yönlendirdi.

Kurum tarafından yayınlanan bildiri, doğrudan blok zinciri pilot uygulamalarına dahil olacak yerel şehirlerin, şirketlerin ve diğer kuruluşların bir listesini içeriyordu.

Blockchain pilot projeleri için CAC listesinin bir parçası. Kaynak: CAC

Blok zinciri geliştirmenin kilit alanları arasında üretim, enerji, hükümet veri paylaşımı ve hizmetleri, kanun yaptırımı, vergilendirme, ceza davaları, teftiş, telif hakkı, sivil işler, insan toplumu, eğitim, sağlık, ticaret finansmanı, risk kontrol yönetimi ve hisse senedi piyasası bulunuyor.

Genelge ayrıca düzenleyici departmanlarda pilot projelerin ilerlemesini koordine etmek, veri paylaşımını teşvik etmek, iş süreçlerini optimize etmek, işletme maliyetlerini azaltmak ve işbirliği verimliliğini artırmak gibi ihtiyaçları vurguluyor.

Çin hükümeti, kripto paralara karşı güçlü bir duruşa rağmen, blok zinciri ve değiştirilemez tokenler (NFT) dahil olmak üzere dijital ekosistemlere ilgi göstermeye devam ediyor.