HaberlerKripto Para Haberleri

Çin Merkez Bankası, Kripto Paralar Üzerindeki Baskıyı Sürdürmeyi Planlıyor

Çin Merkez Bankası, kripto endüstrisine karşı sert duruşuna devam ediyor.

Çin merkez bankası, kripto para ticareti konusundaki duruşunu yeniden teyit ederek, son dönemdeki kısıtlamaları üzerinde baskıyı sürdürmeye devam edeceğini kabul etti.

Çin’in kripto endüstrisi üzerinde uyguladığı yasaklar, ülkenin merkez bankasının katı duruşunu sürdürmeye hazır göründüğüne dair raporların ardından devam edecek gibi görünüyor.

Çin Halk Bankası da finansal platform şirketlerine uygulamalarını yasalara göre düzeltmelerinde yardımcı olmaya hazırlanıyor. Politikacılar, ülke içinde kripto para madenciliği ve ticaretini kısıtlamaya devam edeceklerinin sinyallerini verdi.

Ülke daha önce kripto para kısıtlamalarına neden olarak madenciliğin enerji tüketimi, dolandırıcılık ve kara para aklama ile ilgili sorunları göstermişti.

Çin Halk Bankası’ndan yapılan açıklamada, kilit illerdeki yüksek riskli finans kurumlarının sayısını azaltırken, büyük finansal riskleri önlemek için harekete geçeceği de belirtildi. Başkan Yardımcısı Liu Guiping‘e göre banka, bir finansal istikrar yasası oluşturmaya da çalışıyor.

[affiliate_news2 id=”4541″]

Çin, kripto para endüstrisine karşı en sert önlemlerden bazılarını aldı. Çin, bu yılın başlarında, ülke içindeki Bitcoin madenciliğini bitireceğini açıkladı. Ek olarak finansal kurumların kripto hizmetlerini kullanmasını da yasakladı. Baskılar, madencilerin ve madencilik tedarikçilerinin ülkeden çekilmesine neden oldu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu