Çin Merkez Bankası, Bitcoin’in Gerçek Değerinin Olmadığını Söyledi

Çin Merkez Bankası, Bitcoin’in Gerçek Değerinin Olmadığını Söyledi

Çin merkez bankası, Bitcoin (BTC) ve altcoin konusunda uzun süredir devam eden olumsuz bakış açısını sürdürüyor.

Finansal Tüketici Hakları Koruma Bürosu müdür yardımcısı Yin Youping, geçtiğimiz günlerde Bitcoin benzeri dijital varlıkların yasal ödeme aracı olmadığını belirtmişti.

Youping, ek olarak BTC’nin “gerçek bir değeri” olmadığını söyledi .Kripto para birimlerinin “saf yatırım spekülasyonu” olduğunu ekledi ve insanları onlardan uzak durmaya çağırdı.

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi nedeniyle, Çin Merkez Bankası (PBOC), kripto para ticareti üzerindeki baskısını artırmaya başladı .

Banka ayrıca, Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu ile işbirliği yaparak yasadışı kripto para birimi bağış toplama işlemlerini “kararlı bir şekilde” kısıtlamak için birçok çalışma yaptı.

PBOC, kripto para birimleriyle daha sıkı bir şekilde başa çıkmak için bir çalışma mekanizması kurmayı planlıyor. Aynı zamanda insanları kriptoyla ilgili suçları bildirmeye teşvik ediyor.

Bu yılın başlarında, birden fazla Çin eyaleti Bitcoin madenciliğini kapatmak için harekete geçti ve tüm endüstriyi etkin bir şekilde yasakladı. Bu da madencilerin “büyük göçüne” neden oldu