Çin’in kripto yasağı nedeniyle Tayland’da kripto madenciliğinin arttığı bildiriliyor

Çin’in kripto yasağı nedeniyle Tayland’da kripto madenciliğinin arttığı bildiriliyor

Tayland’daki perakende kripto para madenciliği, Çin’in kripto yasakları nedeniyle büyümeye başladı. Al Jazeera’nin bugün bildirdiğine göre, Taylandlı girişimciler ve kripto para işletmeleri, Çinli madencilerin kripto madenciliği makinelerinden kurtulmalarından giderek daha fazla yararlanıyorlar.

Taylandlı bir Bitcoin ( BTC ) meraklısı “Çin kriptoyu yasakladığı anda kendimizden geçmiştik” dedi. Anonim kalmasını isteyen madenci, yaklaşık 30.000 dolar karşılığında güneş enerjisiyle çalışan küçük bir kripto madenciliği birimi kurduğunu iddia etti. “Her şeyi üç ayda geri kazandım” İfadelerini kullandı.

Başka bir endüstri girişimcisi olan Pongsakorn Tongtaveenan, Tayland’da kripto madenciliği cihazları için bir bayi işi başlattı ve bildirildiğine göre ASIC makinelerini küçük yerel yatırımcılara sattı.

Pongsakorn’a göre, Bitmain Antminer SJ19 Pro gibi ASIC’lerin fiyatı, artan yerel talep nedeniyle normale dönmeden önce Çinli madenci çıkışı nedeniyle %30 düştü.

Pongsakorn, Tayland’da perakende kripto madenciliğinin artan popülaritesinin, pandemi sırasında istikrarlı bir gelir arayan insanların yanı sıra dijital varlıkların geleceği konusunda daha iyimser olan yatırımcılar tarafından tetiklendiğine inanıyor.

Pongsakorn “Bitcoin dijital dünyanın altınıdır. Ancak madencilik teçhizatı, altın madenciliği hisse senetleri gibidir: size altın fiyatına göre temettü ödenir” dedi.

Tayland, Çin’in kripto para yasaklarından yararlanan tek ülke değil. Amerika Birleşik DevletleriKazakistan ve Rusya gibi ülkeler, Çin’deki kripto para baskısı nedeniyle büyük bir yeni kripto madenciliği operasyonları akışı gördü.