HaberlerKripto Para Haberleri

Çin’de Finans Kurumlarının Kripto Para İşlemleriyle Hizmet Vermesi Yasaklanıyor Mu?

Çin, ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sunmasına dair uyarıda bulundu ve yatırımcıları spekülatif kripto para ticaretine karşı uyardı.

Çin Ulusal İnternet Finansmanı Derneği, Çin Bankacılık Birliği ve Çin Ödeme ve Takas Derneği olmak üzere üç endüstri kuruluşu Salı günü yaptığı ortak açıklamada, bankaların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimleriyle hizmet sunmaması gerektiğini söyledi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son zamanlarda, kripto para birimi fiyatları fırladı ve düştü. Kripto para biriminin spekülatif ticareti yeniden canlandı, insanların mülklerinin güvenliğini ciddi şekilde ihlal etti. Bu da ekonomik ve finansal düzeni bozdu”

Düzenleme önerileri onaylanırsa bireyler kripto para birimlerini bulundurmaya devam edebilecek ancak kripto para borsalarında işlem yapamayacak.

Yapılan açıklamaya göre kurumların kripto para birimi ile tasarruf hizmetleri sağlamaması ve finansal ürün çıkarmaması da gerekiyor.

Ek olarak kripto paraların gerçek değer tarafından desteklenmediği ve fiyatlarının kolayca manipüle edilebildiği belirtildi. Yetkililer ağırlıklı olarak dijital para ticaretinin risklerine dikkat çekti.

Üç endüstri kuruluşunun açıklamaları, kullanıcılar tarafından şaşkınlıkla karşılandı ve binlerce kişi sosyal medya platformlarından tepki gösterdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu