HaberlerKripto Para Haberleri

Çin’de Kripto Para Dolandırıcılığı Yapan 380 Suç Grubu Tutuklandı

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, kara para aklama ve telekom sahtekarlığı için kripto kullanan 380'den fazla suç grubunu gözaltına aldı.

Kripto para araştırmaları ile tanınan Çinli gazeteci Colin Wu önemli bir makale paylaştı. Bu makaleye göre son zamanlarda 380‘den fazla suç grubu, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ve polis tarafından gözaltına alındı.

Gazetecinin paylaşımı, bu büyük dolandırıcılık önleme çabalarının, Alibaba e-ticaret devine ait Alipay tarafından desteklendiğini söylüyor.

Telekom ağı dolandırıcılığı en hızlı büyüyen suç alanı haline geldi

Ulusal Dolandırıcılıkla Mücadele Merkezi başkanı, Kamu Güvenliği Bakanlığı Suç Soruşturma Bürosu ve Yeni Siber Suçlarla Mücadele Rehberlik Ofisi Direktörü Zhang Shuo önemli bir toplantı gerçekleştirdi.

Yetkililer, artan siber suçlarda kripto para birimleri kullanılarak yapılan kara para aklama, telekomünikasyon sahtekarlıkları vb. istatistiklerin paylaştı.

[affiliate_news2 id=”4259″]

Açıklamalarda, kara para aklama ve telekom ağı dolandırıcılıklarının en hızlı yayılan dolandırıcılık türü haline geldiği belirtildi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu