Christie’nin NFT Satışları 2021’de Toplam Yaklaşık 150 Milyon Dolar

Christie’nin NFT Satışları 2021’de Toplam Yaklaşık 150 Milyon Dolar

Christie, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, bu yıl yaklaşık 150 milyon dolarlık NFT sattığını duyurdu. Satışlar arasında Beeple’ın EVERYDAY serisinden ve HUMAN ONE’dan sanat eserleri vardı.

Rakam, NFT alanına özellikle yerleşik şirketler ve bireylerden ne kadar ilgi olduğunu gösteriyor.

Satışların büyük kısmı Beeple’ın iki eserinden geliyor. İlki Mart ayında 69 milyon dolara satılan EVERYDAYS serisi, ikincisi ise Kasım ayında 29 milyon dolara satılan HUMAN ONE oldu.

NFT’ler, Christie’s ve Sotheby’s gibi yerleşik müzayede evlerinin daha fazla NFT satışı kaydettiği muazzam bir yıl geçirdi. Gelişme, NFT’lerin mevcut sanat endüstrisine girme derecesini gösteriyor ve bu, her ay büyüyen bir gerçek haline geldi.

Christie’s en son, müzayede evleri için bir ilk olan canlı ETH teklifiyle nadir NFT’leri açık artırmaya çıkardı. Satılan daha yüksek profilli NFT’ler arasında 1980’lerden bir Andy Warhol eseri bulunuyordu.

Müzayede evi Sotheby’s da NFT’ler açısından güçlü bir yıl geçirdi. Müzayede evinin ETH cinsinden ilk satışı, bir Banksy eserinin 12 milyon dolara satılmasıyla gerçekleşti. Bored Ape NFT koleksiyonu da Sotheby’s aracılığıyla bir NFT pazaryeri açacağını duyurmasından bir ay önce 24 milyon dolarlık etkileyici bir gelir elde etti .