HaberlerKripto Para Haberleri

Çin Renmin Üniversitesi Profesörü Qu Qiang, Kripto Paraların Yasa Dışı Yatırım Araçları Haline Geldiğini Söyledi

Çin Renmin Üniversitesi profesörü Qu Qiang, kripto para birimlerinin, özellikle de Bitcoin’in, dolandırıcılık araçları haline geldiğini söyledi.

Qiang’a göre kripto paralar kara para aklama ve diğer yönetmeliklerle mücadelede Çin Halk Bankası’nın (PBoC) yasal para düzenini ihlal ediyor.

Aynı zamanda bir Global Times’ın yazarı olan Qiang, Bitcoin protokolünün başka bir elektronik şifreleme aracı olarak görünse de, dağıtık yapısının onu yasadışı kara para aklama, çevrimiçi kumar, yasadışı uyuşturucu ve silah kaçakçılığı için popüler hale getirdiğini belirtiyor.

Çin Renmin Üniversitesi profesörüne göre Bitcoin bir ödeme ve muhasebe aracı olarak oldukça etkili. Qiang ek olarak çeşitli ülkelerin yasal dijital para birimleriyle birlikte uzun bir süre daha varlığını devam ettireceğini dile getirdi.

Bazı gözlemciler, Qu Qiang‘ın Bitcoin ekosisteminin istikrarı ve Çin’in dijital para birimleriyle değil, kullanıldıkları yasadışı operasyonlarla savaşma arzusunu vurguladığını belirtiyor.

Çinli gazeteci Colin Wu‘da Global Times’ın kripto paraları yasa dışı para birimleri ve yasa dışı yatırım ürünleri olarak adlandırdığını söyledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu