HaberlerKripto Para Haberleri

China Mobile Sanal Para Yönetim Sistemi Üzerine Patent Aldı

Çin'in en büyük telekomünikasyon şirketi China Mobile, sıcak cüzdan anahtarlarının çalınmasını önleyebilecek bir patent aldı.

China Mobile, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın denetimi altında faaliyet gösteren devlete ait bir telekomünikasyon şirketidir.

Şirket, sıcak cüzdan anahtarlarının çalınmasını önleyebilecek sanal para yönetim sistemi patenti ile hırsızlığın önüne geçmeyi planlıyor.

Patent açıklaması, China Mobile şirketinin patent başvurusunu 30 Aralık 2019 gibi erken bir tarihte yaptığını ortaya çıkardı.

[affiliate_news2 id=”4170″]

Nisan ayında China Mobile ve Industrial & Commercial Bank of China ortaklaşa bir şekilde, yakın alan iletişim işlevselliğine sahip bir SIM kart olan bir e-CNY donanım cüzdanını tanıttı.

Bu cüzdan ile SIM kart taşıyan cep telefonları, e-CNY‘yi birbirine dokunarak aktarabiliyor. Ek olarak, Çin merkez bankası China Telecom’un e-CNY’nin geliştirilmesine odaklanan araştırma ve geliştirme ekibine katıldığını duyurdu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu