Charlie Munger: Kripto ‘Zührevi Hastalık Gibi’

Charlie Munger: Kripto ‘Zührevi Hastalık Gibi’

Dün Los Angeles’taki Daily Journal yıllık toplantısında bir Soru-Cevap oturumu sırasında Warren Buffett‘ın ortağı Charlie Munger, bu sefer dijital varlıkları COVID veya gribe değil bir virüse benzeterek kriptoya yönelik sözlü saldırılarını sürdürdü.

Konuşma kriptoya döndüğünde Munger, “Kesinlikle kriptoya yatırım yapmadım. Bundan kaçındığım gerçeğiyle gurur duyuyorum. Zührevi bir hastalık gibi” diyerek sözlerini hiç sakınmadı.

Charlie Munger, gaspçıların, adam kaçıranların, vergi kaçakçılarının ve teröristlerin Bitcoin‘i kullandığını söyleyerek Bitcoin’i neden sevmediğini sıraladı.

Charlie Munger, ünlü iş adamı, yatırımcı, hayırsever ve bir diğer kripto eleştirmeni Warren Buffett tarafından yönetilen çok uluslu holding Berkshire Hathaway‘in 98 yaşındaki başkan yardımcısı. Mutlu bir şekilde hayatına devam ettiğini açıkladı.

Munger, “Rahatımı bozan her türlü şeye sahibim. Bence yaşlı bir adam yatırım yapmak istediği yere yatırım yapma hakkına sahiptir.” dedi.

Charlie Munger, canlı yayınlanan etkinlik sırasında ABD’nin kriptoyu bir an önce yasaklamasını dilediğini ve Çin’i yasakladığı için takdir ettiğini söyleyerek sözlerine devam etti.

Hem Munger hem de Buffett, yıllardır kripto para birimi için sert sözler sarf etti. 2018’de Buffett, Bitcoin’i “fare zehiri” olarak adlandırdı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bu Bir Devrim! Bitcoin’e Tam 120 Milyar Dolarlık Şirket!

Geçen Mayıs ayında bir röportaj sırasında Munger, Bitcoin için kendi küçümsemesini dile getirdi. Munger, “Elbette Bitcoin başarısından nefret ediyorum. Ben de yoktan yeni bir finansal ürün icat eden birine fazladan birkaç bin, milyon ya da milyarlarca doları kaptırmayı sevmiyorum.” dedi.