Arcane Assets CIO’su Charles Hoskinson İle Dalga Geçti

Arcane Assets CIO’su Charles Hoskinson İle Dalga Geçti

Arcane Assets’in baş yatırım sorumlusu Eric Wall, İsveç ekonomi haber kanalı Di TV‘de yakın zamanda yapılan bir röportajda, Charles Hoskinson ve Cardano platformuyla alay etti.

Cardano CEO’su tarafından röportaj sırasında gösterilen video akışından bir alıntıda, Hoskinson, Bitcoin’in yalnızca geliştiriciler üzerinde akıllı sözleşmeler uygulamak için bir temel sağlayabilirse güçlü olacağını söylüyor .

Charles Hoskinson, aksi takdirde, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan BTC’nin, geride kalmaya mahkum olduğunu varsayıyor.

Hoskinson, Bitcoin üzerinde katman-2 çözümünü oluşturmaya çalışmanın tatmin edici olmadığını ifade etti ve Ethereum’u yaratmanın nedeninin bu olduğuna dikkat çekti.

Eric Wall, Bitcoin üzerinde akıllı sözleşmeler kurmanın gerçekleştirilemeyeceğini ve bunu diğer platformların devralacağını kabul ettiğini söyleyerek başladı. Ancak piyasada bunun için Ethereum’dan daha iyi bir platform olmadığını dile getirdi.

İlk olarak, Bitcoin’in gerçekten akıllı sözleşmelerden yoksun olduğu konusunda hemfikirdi. Bununla birlikte, Ethereum’un Cardano’yu geride bırakarak bu amaç için piyasada en iyisi olduğunu belirtti.

Daha sonra Hoskinson hakkında “sınıf ve vizyonu olmayan biri” olduğunu, “Bitcoin hakkında bilgisi olmadığını”, söyleyerek kişisel açıklamalara geçti.

Ayrıca Cardano’yu ve bu platformun sunduğu yeniliği, yalnızca deli veya geri zekalı bir çocuk tarafından satın alınabilen “rock.jpeg NFT” ile karşılaştırarak eleştirdi.