Chainalysis’ten Kriptonun Merkeziyetsizliğine Aykırı Bir Araç Geliyor

Chainalysis’ten Kriptonun Merkeziyetsizliğine Aykırı Bir Araç Geliyor

Chainalysis Oracle nedir? Herkesin “bir kripto para cüzdan adresinin bir yaptırım tanımlamasına dahil edilip edilmediğini” doğrulamasını sağlayan ücretsiz bir araç. Dünyanın her yerindeki tüm iptal ve kısıtlamaları göz önünde bulundurarak oldukça kullanışlı. Bu bir bütün olarak uzay için olumlu bir hareket mi? Bu sizin bakış açınıza bağlıdır. Bu kripto alanı için doğru bir yol mu? Kesinlikle hayır.

Dünya hükümetleri finansı bir silah olarak kullanıyor ve kripto alanını bu önlemler için bir tehdit olarak algılıyorlar. Chainalysis, bireylerin ve kurumların yasalara uymasına yardımcı oluyor ve bunu ücretsiz yapıyor. Yaptırımlar konusundaki konumunuz ne olursa olsun, şirketler yasalara uymak zorundadır ve uymalıdır.

O halde siyaseti bırakalım ve aracın özelliklerinden bahsedelim.

Chainalysis Oracle Nedir?

Resmi belgelere göre araç, EVM uyumlu ağların cüzdanlarını analiz edecek. Yani, Ethereum, Polygon, BNB Smart Chain, Avalanche, Optimism, Arbitrum, Fantom ve Celo ağlarını. Bu araç, söz konusu cüzdanların herhangi bir yaptırım listesine dahil edilip edilmediğini size açıkça bildirecek.

“Akıllı sözleşme Chainalysis tarafından çeşitli popüler blok zincirlerinde sürdürülüyor ve ABD, AB veya BM dahil olmak üzere kuruluşların ekonomik / ticari ambargo listelerinde listelenen en son yaptırım tanımlarını yansıtacak şekilde düzenli olarak güncellenecektir.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Polkadot, 2021 yılının 4. çeyreğinde VC’ler ve riskten korunma fonları tarafından tutulan en büyük kripto oldu

Bu nedenle, EVM tabanlı cüzdanları denetleyecek basit ama güçlü bir araçtır.

Eightcap'te 03/11/2022 için ETH fiyat tablosu | Kaynak: TradingView.com'da ETH/USD

Eightcap’te 03/11/2022 için ETH fiyat tablosu | Kaynak: TradingView.com’da ETH/USD