Chai Ada, Cafe’sinde XRP, Litecoin, Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimleri Kabul Edilecek

Chai Ada, Cafe’sinde XRP, Litecoin, Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimleri Kabul Edilecek

The Sun, Batı Londra’da yeni açılan bir kafe olan Chai Ada‘nın yedi kripto para birimini kabul etme yolunda olduğunu bildirdi.

Kabul edilen kripto paraların listesi Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin Horizen ve diğer seçenekleri içerecek. Kafenin sahibi Tayyab Shafiq, en büyük iki oyuncu tarafından yayınlanan ölçeklendirme nedeniyle daha fazla kripto para birimi sunmak istediğini söylüyor:      

”Hem Bitcoin hem de Ethereum en yüksek piyasa sermayesine sahiptir ancak aynı zamanda yüksek gaz ücretlerine sahiptir. Bu nedenle müşterilerin paralarının karşılığını en iyi şekilde almalarını sağlamak istedik.”

Shafiq, kripto para birimlerinin ve Metaverse’in gelecekte ana akım haline geleceğini tahmin ederek çok fazla söz verdiğine inanıyor.

Shafiq, İngiltere’nin ilk kripto para kafesi olarak kripto para birimlerinin benimsenmesini ilerletmeye yardımcı olacağını söyledi.

Kafe, aynı zamanda NFT’lerle de ilgileniyor ve müşterilere Rarible pazarında NFT’sini satın almaları karşılığında ömür boyu indirim sunuyor.

Yemek endüstrisi, kripto para birimlerinin hızlı büyümesinden aktif olarak yararlanmaya çalışıyor. Dogedogs” ve “blockchain” sandviçleri sunan kripto para temalı bir restoran daha geçen ay Florida’da piyasaya sürüldü.
Ek olarak Paris merkezli bir bistro, Ekim ayının sonlarında meme token çılgınlığının alevlendiği bir zamanda meme kripto para birimi Shiba Inu‘yu kabul etmeye başladı.