CFO, Robinhood’un Shiba Inu ve Diğer Kriptoları Listelemeden Önce Düzenleyici Netliği Bekleyeceğini Söyledi

CFO, Robinhood’un Shiba Inu ve Diğer Kriptoları Listelemeden Önce Düzenleyici Netliği Bekleyeceğini Söyledi

Popüler ticaret platformu Robinhood (NASDAQ:HOOD), yarım milyondan fazla kullanıcının istediği kripto para birimi olan Shiba Inu ($SHIB) dahil olmak üzere yeni kripto para birimlerini listelemeden önce düzenleyici netliği bekleyecek.

Bitcoin.com tarafından yayınlanan bir rapora göre, ticaret platformunun Finans Direktörü Jason Warnick, The Wall Street Journal’ın sanal CFO Ağı Zirvesi sırasında, şirketin bir dilekçeye yanıt olarak yeni tokenler eklemeden önce düzenleyicilerden daha fazla netlik istediğini açıkladı.

Shiba Inu topluluğu uzun süredir Robinhood’dan onu listelemesini istiyordu. Warnick konu hakkında şunları söyledi:

”Yüksek düzeyde denetime tabi bir sektörde, yüksek düzeyde denetime tabi bir şirketiz ve düzenleyicilerden biraz daha netlik almamızın önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Shiba Inu topluluğu, 555.000‘den fazla imza toplayan “Robinhood’dan Shiba Inu parasını listelemenizi rica ediyorum” başlıklı bir dilekçe oluşturdu. Ekim ayının ortalarında, dilekçede yaklaşık 240.000 imza vardı.

Robinhood şu anda kullanıcıların bitcoin, bitcoin cash, Litecoin, ethereum, ethereum classic, dogecoin ve bitcoin SV satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına izin veriyor. Şirket, geçen yılın sonlarında bir kripto para birimi hediye programı başlattı ve kripto para cüzdanları özelliğinin 1,6 milyon kişilik bir bekleme listesi var.

Shiba Inu‘nun fiyatı, Robinhood’un Şubat ayında listeye alınacağını öne süren söylentilerin ardından son zamanlarda yükseldi. Ek olarak CFO, şirketin uyum konusuna odaklandığını belirtti.