CertiK, CryptoCars’ı Yanlışlıkla “Halı Çekme” Olarak Bildirdi

CertiK, CryptoCars’ı Yanlışlıkla “Halı Çekme” Olarak Bildirdi

Bir gün önce, blockchain alanında önde gelen bir siber güvenlik sıralama platformu olan CertiK, Twitter üzerinden CryptoCars ile ilgili “halı çekme” olduğunu iddia eden bir uyarı yayınladı; ancak personel, yanlış alarm olduğu için gönderiyi çabucak sildi.

Piyasadaki gerilemeler, kripto yasakları ve DeFi dolandırıcılığı söylentileri döneminde, blockchain meraklıları takip ettikleri projelerdeki en küçük anormalliklere karşı hassas olabilir ve bazen yanlışlıkla daha kötüsünden korkabilir.

Cointelegraph tarafından elde edilen bir dizi Twitter ekran görüntüsü aracılığıyla CertiK, önce CrytoCars web sitesinin ve Telegram‘ın kapalı olduğunu iddia etti. Ancak kullanıcılar, hem CryptoCars web sitesinin hem de Telegram uygulamalarının hala işlevsel olduğunu ve CertiK’in topluluk uyarısını iptal etmesine neden olduğunu hızla belirtti.

CryptoCars geliştiricilerine göre, projenin Telegram hesabı “27 Ocak – 7 Şubat arası Ay Yeni Yılı’nın sonuna kadar” geçici olarak kapatılacak. CryptoCars geliştirme ekibi, Ay Yeni Yılı tatilini kutlayan Vietnam‘da konumlanmış durumda.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bitcoin Borsa Korelasyonu Dijital Altın Anlatısını Riske Atıyor

CertiK kaynakları olayla ilgili olarak Cointelegraph’a şu açıklamayı yaptı:

“Olay raporlama, karmaşık olmasına rağmen, doğası gereği hızlıdır ve topluluğu güncel şüpheli etkinlikler konusunda uyaracak şekilde yapılır. Bu durumda, Telegram’ın çevrimdışı olduğunu, fonların sıfıra düştüğünü ve $CCARs web sitesi kullanılamıyor olduğunu saptadık. Bu da, olası bir halı çekme uyarısı oluşturdu.”

Hataya rağmen CertiK, blockchain topluluğuna fayda sağlamak için çok şey yaptı. Bir gün önce, protokol 80 milyon dolarlık bir saldırıya uğradığından Qubit Finance için doğrulanmış bir topluluk uyarısı yayınladı.

CryptoCars, Eylül 2021’de NFT, araba yarışı oyunu olarak piyasaya sürüldü. Oyna-kazan modeli altında yapılandırılan CryptoCars, oyuncuların Binance Smart Chain‘de basılmış bir NFT arabasını, geliştiricileri tarafından 6.600 CCAR için oluşturulan bir kör kutu aracılığıyla veya 490 CCAR‘dan başlayan başka bir kullanıcıdan satın almalarını gerektiriyor. Resmi sitesine göre, proje yayınlandığı sırada 721.683 oyuncuya, 582.666 NFT arabasına ve 248.8 milyon oyun içi işleme sahip olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Twitter’da 124.500‘den fazla takipçisi var.