Celsius Network, Bitcoin Madenciliğine 300 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Yapacak

Celsius Network, Bitcoin Madenciliğine 300 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Yapacak

Kısa Notlar

  • Kuzey Amerika’daki madencilik operasyonlarını genişletme planları, Celsius Network’un Haziran ayında Core Scientific, Rhodium Enterprises ve Luxor Technologies’deki özsermaye pozisyonlarını içeren 200 milyon dolarlık yatırımını takip ediyor.
  • Celsius, 2018’deki lansmanından bu yana 1,2 milyon kullanıcıdan oluşan topluluğuna 1 milyar dolardan fazla dijital varlık ödedi.

CEO Alex Mashinsky Blockworks‘e verdiği bir röportajda, Celsius Network‘un verim kaynaklarını çeşitlendirmenin bir yolu olarak geçen yıl madencilik işini kurmaya başladıklarını söyledi.

Pekin’in bu yılın başlarında ülkenin madencilik sektörüne yönelik baskısı, yerel şirketlerin sahip olduğu hash gücünün bir kısmının Kuzey Amerika’ya taşınmasıyla sonuçlandı. Marathon Digital ve Hut 8 Mining gibi kıtanın en büyük şirketlerinden bazıları, operasyonlarını destekliyor ve bitcoin rezervlerini artırıyor.

Alex Mashinsky; “Dolar cinsinden kar elde etmeye çalışan madencilerin çoğunun aksine… Celsius, temelde topluluğumuz için bitcoin cinsinden getiri elde etmeye çalışıyor” dedi. “…Birçok insan ödünç verme ve ödünç alma adını kullanırken, aslında biz bir getiri fabrikasıyız.” diye devam etti.

Mashinsky, işletmenin madencilik operasyonlarını yönetilen varlıkların miktarına göre ölçeklendirmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi. Celsius’un AUM’si 28.6 milyar dolara yükseldi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Alabama’nın Menkul Kıymetler Düzenleyicisi Kripto Para Kredi Platformu Celsius’u İnceliyor

Celsius Network, haftalık olarak ödenen ödüllerle Bitcoin, Ethereum ve stablecoin’ler dahil olmak üzere 46 farklı varlık üzerinde getiri sağlıyor. Kurumlara, borsalara ve bireylere borç vererek ve ayrıca stake etme, merkezi olmayan finans ve madencilik operasyonları yoluyla getiri sağlar.

Celsius Network, 1 Kasım’da yaptığı açıklamada, 2018’de piyasaya sunulduğundan bu yana platformun 1,2 milyon kullanıcılı topluluğuna 1 milyar dolardan fazla dijital varlık ödediğini duyurdu.

CEO, kullanıcılardan ücret alan belirli kripto şirketlerini hedef aldı ve Celsius’un örneğin borsalara ücret alarak kendisini farklılaştırdığını ve bunun daha sonra kullanıcılarına gittiğini belirtti.

Crypto.com’un Los Angeles Lakers’ın evinin adını değiştirmek için yaptığı son anlaşmaya atıfta bulunarak, “Adımızı stadyumlara ya da başka bir yere koymak için yüz milyonlarca dolar harcamıyoruz” dedi. “Topluluğumuza verim olarak yüz milyonlarca dolar ödüyoruz.” diyerek sözlerine devam etti.

Devam eden büyüme

En son yatırım, Celsius’un Haziran ayında yaptığı ve madencilik ekipmanı satın almayı içeren 200 milyon dolarlık yatırımını takip ediyor. Fonların bir kısmı, blok zincir ağları için özelleştirilebilir altyapı ve yazılım çözümlerine odaklanan Core Scientific’in yanı sıra Teksas merkezli madencilik şirketi Rhodium Enterprises ve hashrate tabanlı yazılım şirketi Luxor Technologies’de de pozisyon aldı.

Celsius Network, Temmuz ayında, Power & Digital Infrastructure Acquisition Corp ile 4.3 milyar dolarlık bir birleşme yoluyla halka açılma niyetini açıklayan Core Scientific’e 54 milyon dolarlık bir yatırımı doğruladı. Celsius’un madencilik ayak izinin büyük bir kısmı karbon nötr bitcoin madencisinde bulunuyor.

Celsius, çoğu Bitmain’in AntMiner S19 serisi olan yaklaşık 22.000 Bitcoin uygulamaya özel entegre devre (ASIC) madencisine sahiptir.

“Bu ek yatırım, öngördüğümüz büyümeyi karşılamak için Kuzey Amerika’da daha fazla makine sipariş etmemizi ve daha fazla tesis inşa etmemizi içeriyor”

Bir Celsius sözcüsü, işletmenin operasyonlarını genişletmek için Kuzey Amerika’da tam olarak nereye bakabileceği konusunda yorum yapmayı reddetti.

300 milyon dolarlık bitcoin madenciliği yatırımı, Celsius’un Ekim ayında West Cap ve Caisse de dépôt et place du Québec (CDPQ) liderliğindeki 400 milyon dolarlık bir yatırım turunu kapatmasının ardından geldi ve değerlemesini 3 milyar doların üzerine çıkardı.