HaberlerKripto Para Haberleri

Cayman Adaları’nın Düzenleyici Kurumu Popüler Kripto Para Borsası Binance’ı Araştırıyor

Cayman Adaları Para Otoritesi (CIMA), popüler kripto para borsası Binance‘in bölgeye dahil edildiğine dair basında çıkan haberlere karşı, adalar içinde bir kripto borsası işletmesi için lisans verilmediğini söyledi.

CIMA bugün yayınlanan bir duyuruda, kamuoyuna Binance veya Binance Group’un bu bölgede bir kripto borsası işletmek için düzenleyici gözetimi altında olmadığını bildirdi.

CIMA yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kurum şu anda Binance, Binance Group, Binance Holdings Limited veya bu şirketler grubuna bağlı başka bir şirketin, otoritenin düzenleyici gözetimi kapsamına girebilecek Cayman Adaları’nda veya içinde herhangi bir faaliyeti olup olmadığını araştırıyor.”

Cayman Adaları Para Otoritesi (CIMA) Binance borsası ile ilgili herhangi bir suçlamada bulunmadı. Bir Binance sözcüsü konu hakkında şunları söyledi:

“Binance.com her zaman merkezi olmayan bir şekilde çalıştı. Cayman Adaları yasaları kapsamında, yasaların izin verdiği faaliyetler gerçekleştiren tüzel kişiler var. Sahip olabilecekleri soruları ele almak için düzenleyicilerle birlikte çalışacağız.

Cayman Adası ticari sicil kaydına göre, en azından borsanın sahip olduğu şirketlerden Binance Holdings Limited’in, bölge içinde bir ticari işletme olarak kurulduğu belirtildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu